PIŁKA NOŻNA. Dostali puchar i pieniądze (AUDIO i ZDJĘCIA)

30.09.2014 19:39 | 0 komentarzy | 3 474 odsłony | red
Piłkarze Świtu Krzeszowice pokonali Wolankę Wola Filipowska w meczu o Superpuchar Burmistrza Krzeszowic.
0
Pomocnik Świtu Adrian Kaczkowski (niebieska koszulka) w starciu z Mateuszem Lasoniem z Wolanki

Wolanka Wola Filipowska – Świt Krzeszowice 1-3 (0-2)
0-1 Adrian Kaczkowski (29), 0-2 Radosław Grzesiak (40), 0-3 Paweł Gawęcki (68), 1-3 Robert Noworyta (87)
Wolanka: D. Mirek – Kowalski, M. Ryba, Kieres, Święszek, Gaj, S. Kocot, M. Lasoń, A. Noworyta, Starzykiewicz, Kalęba oraz Kempka, R. Noworyta, P. Lasoń, M. Pałka, Dyduła
Świt: T. Wróbel – Mucha, J. Marszałek, Barczuk, Sawczuk, Stróżyk, Kaczkowski, Grzesiak, Szczepański, K. Wróbel, Łoś oraz Kłosowski, Gawęcki, M. Marszałek
Zawodnicy Świtu po raz czwarty z rzędu zmierzyli się o superpuchar z ekipą z Woli Filipowskiej i po raz czwarty okazali się górą. W nagrodę otrzymali nie tylko trofeum, ale i 1,2 tys. zł na zakup sprzętu sportowego.
Do przerwy czwartoligowcy z Krzeszowic prowadzili 2-0. Wynik otworzył w 29. minucie Adrian Kaczkowski, który sfinalizował szybką kontrę i precyzyjne podanie od Sebastiana Stróżyka. Drugiego gola zdobył Radosław Grzesiak, wykorzystując rzut karny, podyktowany po faulu na Pawle Gawęckim.
W pierwszej odsłonie swoje okazje mieli też miejscowi. W 18. minucie po zagraniu Daniela Kalęby przed szansą stanął Marcin Starzykiewicz, ale uderzył zbyt lekko i piłka padła łupem Tomasza Wróbla.
Potem (przy stanie 0-1) oko w oko z golkiperem Świtu stanął Daniel Kalęba, jednak przegrał ten pojedynek.
W pierwszych 25. minutach drugiej połowy goście mocniej zaatakowali, stwarzając sobie kilka bardzo dobrych sytuacji bramkowych. Strzały Sebastiana Stróżyka, Pawła Gawęckiego i Radosława Grzesiaka obronił jednak Damian Mirek. Z kolei Mateusz Marszałek po ładnej, indywidualnej akcji trafił w słupek.
Wreszcie w 68. minucie po podaniu od Radosława Grzesiaka trzecią bramkę dla czwartoligowców zdobył Paweł Gawęcki.
Wynik na 1-3 ustalił w końcówce Robert Noworyta, pakując futbolówkę do siatki z najbliższej odległości po dośrodkowaniu Dawida Kempki.