SPORTOWA NIEDZIELA. Derby Trzebini dla MKS (AUDIO i ZDJĘCIA)

21.09.2014 14:39 | 0 komentarzy | 4 499 odsłony | red
W derbach Trzebini w okręgowej lidze juniorów starszych MKS zwyciężył Koronę. Pogorzanka zdobyła pierwszego gola w sezonie, ale uległa 1-8 rezerwom Zalasu.
0
Daniel Filipek strzelił jedną z bramek dla MKS w wygranym spotkaniu z Koroną. Fot. Michał Koryczan

W trzebińskich derbach w okręgowej lidze juniorów starszych MKS zwyciężył Koronę. Pogorzanka zdobyła pierwszego gola w sezonie, ale uległa 1-8 rezerwom Zalasu.

I Liga Juniorów Starszych – Chrzanów
MKS Trzebinia-Siersza – Korona Trzebinia-Wodna 3-1 (2-0)
1-0 Dawid Bobak (7), 2-0 Daniel Filipek (24), 3-0 Jakub Piegza (81), 3-1 Jan Martyniak (83-samobójcza)
MKS: D. Doległo – Kuchta, Martyniak, Bobak, K. Burdalski, Sz. Kurek, Prokop, Piegza, T. Burdalski (46. B. Kurek), Cząstka, D. Filipek
Korona: Łowiec – P. Żbik, Wroński, Staśko, M. Łabuzek (46. Fundakowski), Bartoń (46. Nowak), Gnyp (70. Skórzewski), Czub, Tajs, Zawisza (75. Hojna), M. Rejdych
Gospodarze niedzielnych derbów już przed przerwą mogli, a nawet powinni, rozstrzygnąć losy meczu. Od pierwszych minut osiągnęli bowiem wyraźną przewagę, stwarzając sobie mnóstwo sytuacji bramkowych. Szwankowała jednak skuteczność. Rezultat 2-0 po pierwszej odsłonie, to najniższy wymiar kary, jak w tym fragmencie spotkania spotkał graczy Korony.
Prowadzenie podopiecznym Mieczysława Ślusarka dał w 7. minucie Dawid Bobak, popisując się precyzyjnym strzałem głową po centrze z rzutu rożnego.
Wynik podwyższył w 24. minucie Daniel Filipek, wykorzystując podanie od Jakuba Piegzy.
Po zmianie stron gra się już nieco wyrównała. Swoje okazje bramkowe zaczęli stwarzać przyjezdni. Szanse na zdobycie gola kontaktowego mieli Sebastian Gnyp (jego uderzenie obronił Daniel Doległo) i Marek Zawisza (strzelił obok słupka).
Trzecie trafienie zanotowali za to zawodnicy MKS. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska futbolówka trafiła pod nogi Jakuba Piegzy, a ten wpakował ją obok interweniującego Korneliusza Łowca.
Chwilę później piłkę z siatki musiał wyciągać Daniel Doległo. W zamieszaniu po centrze z rzutu rożnego swojego golkipera pokonał Jan Martyniak.

Komentuje Piotr Żbik, kapitan Korony Trzebinia-Wodna

[audio_145]

Sportowy weekend w obiektywie

Klasa B
Pogorzanka Pogorzyce – Victoria II Zalas 1-8 (0-4)
0-1 Jacek Knapik (17), 0-2 Marcin Bartnik (34), 0-3 Mariusz Knapik (37), 0-4 Marcin Bartnik (45), 0-5 Jacek Knapik (55), 0-6 Robert Klita (60), 1-6 Kamil Krupnik (65), 1-7 Artur Bartnik (83), 1-8 Jacek Knapik (85)
Pogorzanka: Ślusarczyk – P. Król, S. Król (46. Krupnik), Ratko, J. Król, Buła, Ortyl, Kowalczyk, Rzepka, Gocyk (25. Imiołek), Warecki
Zalas II: T. Tataruch – M. Knapik, Milewicz (60. Czech), J. Knapik, M. Bartnik, Odrzywołek, Kołacz, P. Tataruch, Kopeć, A. Bartnik, Klita
Zawodnicy Pogorzanki mieli ostatnio problemy ze skompletowaniem składu. Tym razem zebrali jedenastkę, mieli nawet trzech zmienników. W wyjściowym składzie znaleźli się dość wiekowi piłkarze, jak 58-letni Jan Warecki i 56-letni Janusz Król. Wyniki poprzednich potyczek wskazywały, że gospodarze będą się znów bronili przed wysokim wynikiem. Sztuka ta niezbyt im się udała, bo już do przerwy przegrywali czterema bramkami, z drugie tyle rywale zaaplikowali im po zmianie stron. Jedyny pozytyw jest taki, że Pogorzanka wreszcie zdobyła pierwszego gola w sezonie autorstwa wprowadzonego po przerwie Kamila Krupnika. Ponad godzinę miejscowi grali w osłabieniu, bo w 27. minucie czerwoną kartkę za kopnięcie rywala bez piłki zobaczył Dawid Ratko. W końcówce, gdy gracze z Pogorzyc opadli z sił, tych bramek dla rywali mogło by jeszcze więcej. Goście kilka razy spudłowali w sytuacjach sam na sam, raz piłka uderzyła w poprzeczkę, a kilkoma udanymi interwencjami popisał się Piotr Ślusarczyk. W papierowym wydaniu “Przełomu” zamieścimy rozmowę z nowym prezesem Pogorzanki Marianem Rzepką.