Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

PIŁKA NOŻNA. Podsumowanie letnich transferów na ziemi chrzanowskiej

02.09.2014 13:35 | 1 komentarz | 3 257 odsłony | red
W tegorocznym letnim oknie transferowym nie zabrakło ciekawych zmian barw klubowych. Hitów na miarę tych sprzed kilku lat z udziałem Orła Balin, Świtu Krzeszowice czy MKS Alwernia próżno jednak szukać w klubach z ziemi chrzanowskiej.
1
PIŁKA NOŻNA. Podsumowanie letnich transferów na ziemi chrzanowskiej
Pozyskany przez MKS Trzebinia-Siersza z Górnika Libiąż Piotr Witoń (z prawej) w pojedynku z graczem Wisły II Kraków
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tegorocznym letnim oknie transferowym nie zabrakło ciekawych zmian barw klubowych. Hitów na miarę tych sprzed kilku lat z udziałem Orła Balin, Świtu Krzeszowice czy MKS Alwernia próżno jednak szukać w klubach z ziemi chrzanowskiej.

Mistrzowie Polski: Grzegorz Kaliciak (z Wisłą Kraków), Marcin Bojarski (z Legią Warszawa) i Daniel Treściński (z ŁKS Łódź). Mający za sobą występy w ekstraklasie: Marek Baster i Jakub Snadny (w Cracovii), Piotr Bagnicki (w Koronie Kielce, Zagłębi Sosnowiec i Odrze Wodzisław Śląski), Nigeryjczycy Benson Anih (w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki), Nigeryjczyk Abel Salami (w Stomilu Olsztyn i Szczakowiance Jaworzno). To tylko niektórzy piłkarze mający ciekawe, futbolowe CV, jacy jeszcze niedawno występowali w piłkarskich drużynach z ziemi chrzanowskiej.

 Pozyskaniem, w zakończonym 1 września letnim okienku transferowym, zawodnika o najgłośniejszym nazwisku może pochwalić się Zgoda Byczyna, grająca w chrzanowskiej A-klasie. Drużynę prowadzoną przez Jacka Skopowskiego wzmocnił 46-letni Ryszard Czerwiec, czterokrotny mistrz Polski z Widzewem Łódź i Wisłą Kraków, w sezonie 1996/97 grający z łódzkim klubem w Lidze Mistrzów.
- Na naszym terenie nie ma obecnie klubu, mogącego pochwalić się sponsorem tytularnym, który wyłoży pieniądze na płacę dla piłkarza z ekstraklasową przeszłością. Taki zawodnik z reguły dodaje drużynie sporą wartość, nie zawsze jednak gwarantuje sukces – uważa Paweł Olszowski, trener najmocniejszy zespołu z ziem chrzanowskiej - MKS Trzebinia-Siersza.

Trzecioligowcy pozyskali w lecie praktycznie tylko jednego zawodnika (nie licząc młodych wychowanków dokooptowanych do pierwszej drużyny). Z Górnika Libiąż przyszedł napastnik Piotr Witoń, który pierwsze futbolowe kroki stawiał w ŁKS Łódź.
- Na pewno potrzebuje jeszcze czasu na wkomponowanie się w zespół. Nie jest łatwo wskoczyć do składu drużyny, która wywalczyła awans. Z pewnością będziemy mieli z niego jeszcze sporo pożytku – mówi Olszowski.

W czwartoligowych ekipach z Krzeszowic i Libiąża stawiają teraz głównie na młodych futbolistów, będących na dorobku oraz na tych nieco starszych, ale związanych z miastem lub okolicą.
Na pewno na uwagę zwracają powroty do Górnika Łukasza Hejnowskiego (z LKS Żarki), Miłosza Burzy (z Nadwiślanina Gromiec) oraz Adriana Bartoszewicza, który z Libiąża trafił do młodzieżowych drużyn Wisły Kraków. Kilka lat temu był on nawet na testach w Rapidzie Wiedeń, jednym z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich w Austrii.

W klasie okręgowej też działo się całkiem sporo. Beniaminek MKS Alwernia pozyskał zarówno doświadczonych futbolistów jak Tomasz Antonik (w przeszłości m.in. Fablok Chrzanów, Skawa Wadowice i Orzeł Balin) i Norbert Ciepichał (były gracz m.in. MKS Trzebinia-Siersza, Skawy Wadowice, Zagórzanki Zagórze i Orła Balin), a także młodego Szymona Przepiórkę (MKS Chrzanów).
Ciekawym transferem balińskiego Orła wydaje się być pozyskanie napastnika Gracjana Strausa, mającego za sobą występy w młodzieżowych ekipach Wisły Kraków oraz juniorach Olimpii Elbląg.

W chrzanowskiej A-klasie warto wymienić transfer do LKS Żarki Daniela Niedzielskiego, byłego napastnika m.in. Zagłębia Sosnowiec, Szczakowianki Jaworzno i MKS Trzebinia-Siersza oraz do Arki Babice Tomasza Biedy, mającego na koncie występ w futsalowej reprezentacji Polski U-21.

(MK)