SPORTOWA SOBOTA. Strzelili rywalom tuzin goli (AUDIO I ZDJĘCIA)

30.08.2014 13:43 | 0 komentarzy | 5 031 odsłon | red
Juniorzy starsi MKS Trzebinia-Siersza rozgromili na własnym boisku Górnika Brzeszcze. Ich młodsi koledzy klubowi niespodziewanie pokonali na wyjeździe Sandecję Nowy Sącz. Porażki z Niwą Nowa Wieś doznał Świt Krzeszowice. Piłkarze ręczni MTS przegrali dwa mecze sparingowe.
0
Gracz trzebińskiego MKS Dawid Bobak mija bramkarza Górnika Brzeszcze. Fot. Michał Koryczan

IV liga – zachodnia Małopolska
Świt Krzeszowice – Niwa Nowa Wieś 0-1 (0-0)
0-1 Szymon Śliwa (61)
Świt: T. Wróbel – Mucha, J. Marszałek, Sawczuk, M. Marszałek (71. Stróżyk), K. Wróbel (81. Łoś), Kawula, Zgoda, Kaczkowski, Barczak (65. Grzesiak), Kawula (55. P. Ficek), Gawęcki
Niwa: Gacur – M. Śleziak, Śliwa, Góral, B. Michałek, Merta, Rozner (80. Zwaryczuk), Chwierut, Sz. Nowicki (90+4. Pawlusiak), Stawowczyk (80. Branka), B. Swarzyński
Krzeszowiczanie doznali drugiej z rzędu porażki w lidze. Po środowej przegranej na wyjeździe z Wiślanką Grabie, tym razem ulegli przed własną publicznością z Niwą Nowa Wieś.
Spotkanie mogło się ułożyć znakomicie dla Świtu. W 6. minucie przed szansą zdobycia gola stanął Paweł Gawęcki. W sytuacji sam na sam z golkiperem gości uderzył jednak zbyt lekko i zmierzającą do bramki piłkę zdołał wybić jeden z defensorów Niwy.
W ostatnim kwadransie swoje okazje mieli przyjezdni. Najpierw Szymon Nowicki główkował z kilku metrów nad poprzeczką. Potem z dystansu przymierzył Piotr Merta, ale futbolówka nieznacznie minęła słupek.
W 61. minucie zespół z Nowej Wsi objął prowadzenie. Z rzutu karnego Tomasza Wróbla pokonał Szymon Śliwa.
Podopieczni Macieja Antkiewicza, który za krytykowanie orzeczeń arbitra został w drugiej połowie usunięty z ławki trenerskiej, mogli wyrównać po dziesięciu minutach.
Z ładnym uderzeniem z dystansu Dawida Zgody poradził sobie jednak Grzegorz Gacur. Z kolei po przewrotce Pawła Ficka piłka przeszła tuż obok słupka.
W ostatnich fragmentach meczu miejscowym nie udało się już stworzyć klarownej sytuacji do zdobycia gola. W doliczonym czasie gry to Niwa mogła podwyższyć wynik. Po efektownym strzale Szymona Nowickiego, Tomasz Wróblem popisał się jednak znakomitą interwencją.

I liga juniorów starszych – Chrzanów

MKS Trzebinia-Siersza – Górnik Brzeszcze 12-0 (6-0)
1-0 Szymon Kurek (9), 2-0 Michał Cząstka (11), 3-0 Tomasz Burdalski (15), 4-0 Dawid Bobak (18), 5-0 Tomasz Burdalski (37), 6-0 Tomasz Burdalski (42), 7-0 Szymon Kurek (64), 8-0 Jakub Wallentin (75), 9-0 Szymon Kurek (80), 10-0 Jakub Piegza (82), 11-0 Adrian Ziembla (87), 12-0 Michał Cząstka (89)
MKS: D. Doległo – Prokop (46. Kusek), Martyniak, Bobak, K. Burdalski (56. Byrczek), Kurek, J. Wallentin, Piegza, D. Filipek (46. F. Głowacz), Cząstka, T. Burdalski (63. Ziembla)
Górnik: Kazimierczak – Stachański, Koska, Smętek, Wyrobek, Piwowar, Wanicki, Grządziel, Madej, Surzyn, Noworyta
Trzebinianie odnieśli czwarte z rzędu wysokie zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczni Mieczysława Ślusarka przewodzą ligowej stawce z kompletem punktów i znakomitym bilansem bramkowym 45-5.
W sobotnim spotkaniu z ekipą z Brzeszcz (przyjechali do Trzebini w jedenastu) emocje skończyły się bardzo szybko. W 9. minucie worek z bramkami otworzył Szymon Kurek. Przed przerwą gospodarze jeszcze pięciokrotnie pokonywali bramkarza Górnika. Hat-tricka skompletował Tomasz Burdalski.
Wynik po pierwszej połowie mógł być nawet wyższy, jednak miejscowi, a przede wszystkim Daniel Filipek, zmarnowali kilka znakomitych okazji strzeleckich.
Po zmianie stron miejscowi znacznie spuścili z tonu. W ich poczynania wkradła się nonszalancja. Mimo to zdołali jeszcze sześć razy skierować futbolówkę do bramki rywala. Pięć trafień zanotowali w ostatnim kwadransie pojedynku.

Komentuje Michał Cząstka, kapitan MKS Trzebinia-Siersza

[audio_128]

Sportowy weekend w obiektywie

Małopolska Liga Juniorów Młodszych
Sandecja Nowy Sącz – MKS Trzebinia-Siersza 1-3 (1-0)
Bramki dla Trzebini: Rzepa (48), Sochacki (67), Jarosz (78)
MKS: Ryba - Duleba, Lasik Pasoń, Borkowski, Noworyta (79. Jasiński), Chmielowski (41. Rzepa), Piskorz (41. Sieprawski), Jarosz, Sochacki (80. Głuch), Gałka (30. B. Kurek)

Turniej w Chrzanowie
MTS Chrzanów – Olimpia Piekary Śląskie 29-34
Olimpia Piekary Śląskie – Świdnica 34-34
MTS Chrzanów – Świdnica 30-35

Sobotni miniturniej nie ułożył się po myśli gospodarzy. Na początek MTS zmierzył się z Olimpią. Od początku goście zagrali bardzo dobrze, prowadząc 8-2. Na przerwę schodzili przy trzybramkowym prowadzeniu (15-12). Na początku drugiej odsłony chrzanowianie zdołali odrobić straty. Prowadzili 17-16, potem kilka razy był remis. Końcówka należała jednak do Olimpii, która wygrała różnicą pięciu bramek. W drugim pojedynku Olimpia zremisowała ze Świdnicą. Wydawało się, że gracze Świdnicy przegrają na koniec z MTS-em. Gospodarze prowadzili z nimi 17-11 i 20-17, ale ostatni kwadrans im nie wyszedł. Goście zagrali szczelnie w obronie, a chrzanowianie mieli kłopoty ze skutecznością i ostatecznie przegrali 30-35.
- U zawodników widać jeszcze brak zgrania, bo dopiero zaczęliśmy zajęcia z piłką. Gracze czują też w nogach zgrupowanie w Zakopanem. Do ligi jednak mamy jeszcze dwa tygodnie. W kolejnych sparingach nasza gra powinna wyglądać coraz lepiej – powiedział nam Leszek Wójcik, trener MTS-u.

LEKKOATLETYKA
19. Międzynarodowy Bieg Uliczny na 15 km w Jaworznie
Prawie siedmiuset zawodników wystartowało w tegorocznej imprezie. W kategorii kobiet i mężczyzn wygrali Kenijczycy, którzy często przyjeżdżają do Jaworzna. Spośród ponad dwudziestu zawodników z naszego regionu najlepiej spisał się Robert Zielonka z Chrzanowa,
- W ubiegłym roku po raz pierwszy wystartowałem w tym biegu, Wtedy byłem 60. Tym razem było lepiej. Na trasie z kilkoma podbiegami w czterech miejscach stali strażacy polewający wodą. Było też dużo punktów z wodą. Organizację oceniam więc na szóstkę – powiedział nam Robert Zielonka, biegający od trzech lat.