SPORTOWA SOBOTA. Maciej Żurawski oglądał w Libiążu rezerwy Wisły (AUDIO)

12.04.2014 19:55 | 0 komentarzy | 4 225 odsłony | red
Choć libiążanie pierwsi strzelili gola, to przegrali z młodzieżą Wisły Kraków 1-2. Na trybunach w Libiążu zasiadł były reprezentant Polski Maciej Żurawski. W A-klasowych derbach trzebińskiej gminy Myślachowice zremisowały z Dulową.
0
SPORTOWA SOBOTA. Maciej Żurawski oglądał w Libiążu  rezerwy Wisły (AUDIO)
Przy piłce strzelec drugiego gola dla rezerw Wisły Dawid Kamiński fot. Marek Oratowski

III liga małopolsko-świętokrzyska
Górnik Libiąż – Wisła Kraków II 1-2 (0-0)
1-0 Jan Pawlak (48), 1-1 Michał Czekaj (54), 1-2 Dawid Kamiński (70)
Górnik: Jurek – Górka, Szlęzak, Witoń, Adamczyk, Gucik, Grabowski, Baliga (70. Szczurek), Ambroziak, Pawlak, Wantulok
Wisła II: Zając – Dziubas, Czekaj (73. Chlebowski), Bierzało (46. Kujawa), Witek, Kamiński, Burdeński, Gulczyński, Kuczak (81. Handzlik), Kościelniak, Wójcik (62. Ferens)
Krakowianie przyjechali bardzo młoda ekipą. W podstawowej jedenastce zagrało dziewięciu młodzieżowców. Najbardziej doświadczonym w ich gronie był 22-letni kapitan zespołu Michał Czekaj, mający na koncie ponad 20 występów w ekstraklasie. W pierwszej połowie oba zespoły nie potrafiły przeprowadzić skutecznej akcji. Goście najlepszą okazję mieli w 7. minucie, ale strzał Adriana Wójcika obronił bramkarz Janiny, a poprawka Kamila Kuczaka głową minęła poprzeczkę. Libiążanie próbowali strzałów z dystansu. Uderzenia Piotra Witonia i Michała Wójcika były jednak zbyt sygnalizowane i bramkarz nie miał problemów z ich wyłapaniem. Bardzo dobrze dla gospodarzy rozpoczęła się druga odsłona. Już w 48. minucie Jan Pawlak dostał dokładne dogranie na długi słupek i z bliska pokonał Mateusza Zająca. Goście ruszyli wtedy do przodu. Już w 54. minucie po wrzutce z wolnego efektownym, technicznym strzałem popisał się Michał Czekaj, doprowadzając do wyrównania. W 70. minucie z półobrotu do siatki uderzył 19-latek Dawid Kamiński. Podopieczni Andrzeja Kosa bardziej zdecydowanie zaatakowali w ostatnich minutach. Jednak Piotr Witon po szarży w polu karnym uderzył zbyt lekko. Strzał Artura Szlęzaka z wolnego wykonywanego z 25 metrów padł zaś łupem bramkarza. Na trybunach było spokojnie, bo nie przyjechała zorganizowana grupa kibiców Wisły. Na chwilę na meczu pojawił się za to były reprezentant Polski Maciej Żurawski, startujący w wyborach do parlamentu europejskiego.

Klasa A – Chrzanów
Błyskawica Myślachowice – UKS Dulowa 1-1 (0-1)
0-1 Rafał Warkoczyński (38), 1-1 Miłosz Szlufik (58)
Myślachowice: Wnuk – Bartosik, Głowacz, R. Binek, Biłka, Wojdyła, T. Łukasik, Kocyk (78. Wielonek), Mendela, M. Wilk (46. M. Binek), Szlufik (87. P. Cybulski)
Dulowa: Bednarczyk – Burdzy, Grzesiakowski, Kozak, D. Przebindowski, Warkoczyński (73. Cienkuszewski), Wołoszczakiewicz, Gąsior, Ziarnik, Mikuła (87. Majewski), Kołodziejczyk (73. I. Filipek)
Derby trzebińskiej gminy zakończyły się podziałem punktów, który nie satysfakcjonuje żadnej z drużyn. Błyskawica nie potrafiła wygrać z Dulową w czwartej z rzędu konfrontacji z tą ekipą.
Do przerwy to gości prowadzili 1-0. W 38. minucie po uderzeniu Dominika Grzesiakowskiego z rzutu wolnego Mirosław Wnuk odbił piłkę, ale wobec dobitki Rafała Warkoczyńskiego był już bez szans.
W pierwszej połowie znakomitą okazję dla UKS zmarnował jeszcze Paweł Kołodziejczyk. W sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił wprost w niego.
Wśród miejscowych na listę strzelców mogli się wpisać Miłosz Szlufik i Patryk Mendela. Pierwszy uderzył w boczną siatkę. Strzał tego drugiego z rzutu wolnego obronił z kolei Adrian Bednarczyk.
Osiem minut po zmianie stron wynik podwyższyć mógł Kołodziejczyk, ale Wnuk nie dał się pokonać. Zmarnowana sytuacja zemściła się 58. minucie. Piotr Kocyk zagrał futbolówkę do Miłosza Szlufika, a były gracz UKS nie dał szans Bednarczykowi.
W końcówce spotkania komplet punktów przyjezdnym mogli zapewnić Rafał Mikuła i Ireneusz Filipek, ale ich strzały nie znalazły drogi do bramki.

MKS Chrzanów – Lew Olszyny 2-2 (1-1)
1-0 Bartosz Michałek (30), 1-1 Piotr Marchewka (42, karny), 1-2 Michał Kacik (60), 2-2 Paweł Baran (90)
MKS: Bartynowski – Mitela, Skrzypiński, Sądecki, Krakowiak, Kikla, Barłóg (56. Nowak), Bednarczyk (46. Baran), Kocot, N. Łabanowski, Michałek
Lew: Lizończyk – Bachowski, P. Marchewka, Kaszuba, Zając, Ł. Marchewka, Sroka (75. Piegza), Mucha. Sojka, Kacik (80. Sikora), Klimkowicz
W Olszynach chrzanowianie wygrali 5-2. Tym razem musieli się zadowolić punktem. Na gol Bartosza Michałka zdobyty po strzale z półobrotu z 10 metrów odpowiedział Piotr Marchewka, egzekwując karnego za faul bramkarza MKS-u. Po godzinie gry goście prowadzili 2-1 po główce Michała Kacika. Siedem minut później kapitan gości Artur Mucha dostał drugi żółty kartonik i musiał opuścić plac gry. Siły wyrównały się w 79. minucie, gdy Paweł Mitela został usunięty z boiska. Punkt dla gospodarzy uratował w doliczonym czasie gry Paweł Baran, wykorzystując sytuację sam na sam po dograniu Jakuba Kikli. Wtedy Lew grał w dziewiątkę, bo zmiennik Grzegorz Piegza doznał kontuzji, a na ławce Olszyn nie było już rezerwowych.

MKS II Alwernia - Pogorzanka Pogorzyce 3-2