SPORTOWA SOBOTA. Zremisowali z drugoligowcem (AUDIO)

01.03.2014 13:21 | 0 komentarzy | 3 859 odsłony | red
W piłkarskim sparingu czwartoligowy MKS Trzebinia-Siersza zremisował z występującą o dwie klasy rozgrywkowe wyżej Garbarnią Kraków. Turniej orlików w Regulicach wygrali młodzi piłkarze MKS Chrzanów.
0
Napastnik trzebińskiego MKS Sławomir Smoleń (żółto-czarna koszulka) w starciu z Mateuszem Kowalskim z Garbarni, byłym graczem m.in. Wisły Kraków i Piasta Gliwice

Sparingi
MKS Trzebinia-Siersza – Garbarnia Kraków 2-2 (1-0)
1-0 Tomasz Szczepanik (45), 1-1 Piotr Kaczor (70), 2-1 Michał Kowalik (76), 2-2 Tomasz Ogar (86-karny)
MKS: K. Pająk – Sieczko, Kukla, Juraszek, P. Szczepanik, Domurat, T. Szczepanik, Ołownia, Kowalik, Lickiewicz, Smoleń oraz Gielarowski, Małodobry, Giermek, Grzebinoga, Muras, Piskorz
Garbarnia: Sypniewski – Piszczek, Kowalski, Pluta, Senderski, J. Górecki, Kostrubała, Metz, Kalemba, Kaczor, Cichy oraz Jękot, Fedoruk, Haxhijaj, Byrski, Stokłosa, Siedlarz, Ogar, Kalicki, M. Górecki
Trzebińscy czwartoligowcy zremisowali na własnym boisku z Garbarnią Kraków, dla której potyczka na stadionie MKS była ostatnim sprawdzianem przed startem rundy wiosennej.
W pierwszej połowie wyżej notowani goście mieli wyraźną przewagę w posiadaniu piłki. Nie przełożyło się to jednak liczbę stworzonych sytuacji bramkowych. Najbliższy zdobycia gola był w 23. minucie był Marcin Pluta, ale jego uderzenie z kilku metrów kapitalnie obronił Krzysztof Pająk. Szczęścia próbowali też Tomasz Metz i Łukasz Cichy, ale ich strzały były niecelne.
Do siatki trafili za to miejscowi, którzy przed przerwą rzadko gościli pod bramką krakowian. Maciej Domurat podał prostopadle do Tomasza Szczepanika, a ten efektownym lobem pokonał golkipera Garbarni.
Kwadrans po zmianie stron do bramki trafił Tomasz Ogar (po zagraniu Piotra Kaczora), ale arbiter odgwizdał spalonego.
W odpowiedzi groźnie główkował Michał Kowalik, ale futbolówka minęła słupek.
W 70. minucie ekipa dowodzona przez chrzanowianina Mirosława Kmiecia doprowadziłą do wyrównania. Po stracie piłki przez defensywę MKS, Piotr Kaczor minął Łukasza Gielarowskiego i wpakował futbolówkę do siatki.
Sześć minut później podopieczni Pawła Olszowskiego ponownie prowadzili. Gola w sytuacji sam na sam z golkiperem zdobył Michał Kowalik.
Ten sam zawodnik mógł chwilę później podwyższyć rezultat, ale po znakomitym podaniu od Sebastiana Ołowni przegrał pojedynek z Adrianem Jękotem.
W 86. minucie przyjezdni doprowadzili do remisu. Sędzia dopatrzył się faulu Adriana Kukli na Jakubie Góreckim i podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Tomasz Ogar, ustalając wynik na 2-2.

Bramki: Krzysztof Kościelniak, Damian Mrożek - Paweł Kędroń
Babice: Proksa - Podralski, Kwiatkowski, Zając, Miekina, Jaromin, Mrożek, G. Paprot, Palka, Sabuda, Kościelniak oraz Mianowski, Bartyzel, Frączek, Dziadkiewicz, Kosowski, B. Paprot
Jaworzno: Kojdecki (46. Smok) – Dworak (46. Kędroń), Kiczyński (76. Adamus), Grzywa, Chrzanowski (68. B. Molenda), Kalka, Sermak, Biskup, Sieniawski (60. Żurawik), Niewiedział (70. Sieniawski), A. Molenda (60. Rzeszutko)

Górnik Libiąż - Szombierki Bytom 3-4
Bramki: Piotr Witoń, Damian Patyk, Mateusz Madej - Hubert Jaromin dwie, Krzysztof Urbaniak, Krzysztof Malicki
Libiąż: Jurek - Madej, Ambroziak, Ł. Grabowski, Rzymowski, Bielawski, Wilczak, Gucik, testowany 1, Szczurek, testowany 2 oraz Półtorak, Górka, D. Adamczyk, A. Szlęzak, D. Patyk, Witoń
Bytom: Rosół - Rosinski, Urbaniak, Ślęzok, testowany 1, Pączko, Thiel, Sobota, testowany 2, Jaromin, Makowski oraz Wiśniewski, Ryś, Dzido, Stefaniak, Łuszcz, Ludwig, Mróz, Malicki

Orzeł Balin - Bolesław Bukowno 7-2
Bramki dla Orła: Wojciech Jedynak dwie, Paweł Stępień, Damian Bodziony, Dawid Pluta, Tomasz Wierzba, testowany 3
Balin: Dobranowski (46. testowany 1) - testowany 2 (71. Sandecki), Wierzba, Kadłuczka, Ochmański, Jedynak, Warzecha, Dulowski, Stępień, Sandecki (46. Pluta), Bodziony (70. testowany 3)

Zagórzanka Zagórze - Iskra Czułów 7-1
Bramki: Marcin Bała (16, 31), Marcin Psioda (60), Benson Ejike Anih (76, 80), Bartosz Majka (85), Arkadiusz Biesek (90) - Jakub Jurecki (75)
Zagórze: testowany 1 – Rudnicki, testowany 2, Paliwoda, testowany 3, Fiba, Psioda, Pieczka, Jarczyk, Bała, Biesek oraz: Anih, Małodobry, Majka
Czułów: Bałys, Jurecki, Głowacki, Inkochla, Faron, Pasiak, Kołacz, Królikowski, Kotek, Konik, Baster oraz Lipiarz, Karcz, Cygan

Zatorzanka Zator - LKS Żarki 3-2
Bramki dla Żarek: Konrad Rudnicki, Szymon Knapik

Piast Bieruń Nowy - MKS Alwernia 1-0
Alwernia: D. Cichoń - Jeleń, Klimkowicz, M. Siemek, M. Knapik, Koczwara, Wąchała, testowany, Łukasik, Chrząszcz, W. Domurat

Polonia Luszowice - LKS Gorzów 3-5
Bramki: Arkadiusz Stępień, Michał Krauz, testowany - Tomasz Opitek dwie, Maciej Jeleń, Piotr Cieciera, Piotr Wesecki

Prokocim Kraków - Świt Krzeszowice 8-6

GKS II Tychy - Nadwiślanin Gromiec 5-2

PIŁKA NOŻNA HALOWA

Turniej orlików w Regulicach
W hali sportowej w Regulicach do rywalizacji przystąpiło sześć zespołów orlików. Zawody trwały trzy godziny, a drużyny grały systemem “każdy z każdym”. Najlepsi okazali się orlicy MKS Chrzanów. Podopieczni Mirosława Kikli wygrali cztery spotkania (4-0 z Triumfem Alwernia, 1-0 z Ciężkowianką Jaworzno, 2-0 z MKS Trzebnia-Siersza i 5-1 z KKG Trzebinia) oraz zremisowali 1-1 z UKS Górnik Libiąż. Na drugim miejscu z 11 punktami uplasowali się podopieczni Dawida Chylaszka z UKS Górnik Libiąż. Puchar za trzecie miejsce odebrali reprezentanci MKS Trzebinia-Siersza. Zawodnicy trenowani przez Jacka Pająka zgromadzili osiem “oczek”. Statuetkę dla najlepszego strzelca odebrał zawodnik zwycięskiego MKS Chrzanów Mateusz Sidełko, autor czterech trafień. Oprócz niego w tym zespole zagrali: Gniewomir Rejman, Patryk Wójcik, Adam Filipski, Łukasz Zarzycki, Kordian Ojrzyński, Kacper Urbańczyk, Kacper Marszycki, Jakub Bytomski, Michał Gnyla i Tomasz Urbański.