SPORTOWA SOBOTA. Dreszczowiec w Trzebini

14.09.2013 19:42 | 0 komentarzy | 3 301 odsłony | red
Cztery gole i dwie czerwone kartki obejrzeli kibice podczas czwartoligowego pojedynku trzebińskiego MKS z Borkiem Kraków. Piłkarzom Gromca w ostatniej minucie wymknęła się wygrana z Brodami.
0
Jakub Juraszek (Trzebinia, z prawej) w starciu z graczem Borka Kraków. Fot. Michał Koryczan

III liga małopolsko-świętokrzyska
Janina Libiąż - Poprad Muszyna 2-1

IV liga – zachodnia Małopolska
MKS Trzebinia-Siersza – Borek Kraków 3-1 (1-0)
1-0 Michał Kowalik (28), 1-1 Józef Mazela (76), 2-1 Damian Lickiewicz (81), 3-1 Michał Kowalik (90+4)
MKS: Gielarowski – Kukla, Juraszek, Kukla, P. Szczepanik, Jedynak (63. T. Szczepanik), Czyszczoń (71. Ołownia), Lickiewicz, Kowalik, Giermek, J. Pająk (66. Smoleń)
Borek: Wygas – Anton, Jatczak, Szopa, Gadziński (80. Janas), Dąbrowski, K. Pachacz (46. Mazela), Basista (72. Dubina), Filipek, M. Pachacz (70. Piwowarczyk), Bagnicki
Trzebinianie odnieśli piątą wygraną w sezonie. Dzięki zwycięstwu zrównali się liczbą punktów z wiceliderem Wiślanami Jaśkowice.
Pierwsza połowa należała zdecydowanie do miejscowych. Przewagę udokumentowali jednak tylko jednym golem. W 28. minucie goście stracili piłkę. Przejął ją Marcin Giermek, podał do Michała Kowalika, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem skierował piłkę do siatki.
Chwilę później powinno być 2-0 dla MKS. Giermek zagrał futbolówkę do Jakuba Pająka. Młody napastnik ograł obrońcę Borka, uderzył z kilku metrów na bramkę, ale Bartłomiej Wygas instynktownie obronił.
Potem groźnie z dystansu uderzał jeszcze Paweł Szczepanik (golkiper popisał się skuteczną interwencją), a Giermek z najbliższej odległości główkował w poprzeczkę.
Przy lepszej skuteczności trzebinian po pierwszej odsłonie mogło być już po meczu, a tak zmarnowane sytuacje zemściły się na nich w 75. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Łukasza Gielarowskiego pokonał Józef Mazela, były snajper m.in. MKS Alwernia, Przeboju Wolbrom czy Dalinu Myślenice.
Chwilę wcześniej bramkarz MKS odbił niebezpieczny strzał Piotra Bagnickiego, w przeszłości broniącego barw m.in. Świtu Krzeszowice, Korony Kielce i Odry Wodzisław Śląski.
W 79. minucie czerwoną kartkę za zagranie piłki ręką poza polem karnym obejrzał Wygas. Pierwszą interwencją Arkadiusza Janasa, który zastąpił go między słupkami było wyciągnięcie futbolówki z siatki po trafieniu Damiana Lickiewicza z rzutu wolnego.
Miejscowi również kończyli mecz w dziesięciu. W 85. minucie arbiter pokazał bowiem drugi żółty kartonik Marcinowi Kalinowskiemu.
W końcówce wynik na 3-1 ustalił Kowalik, wykorzystując zagranie Sławomira Smolenia.

Sportowy weekend w obiektywie

Klasa okręgowa - Oświęcim
Nadwiślanin Gromiec – Cedron Brody 3-3 (2-1)

1-0 Dariusz Łukaszka (5), 2-0 Mateusz Zejma (33), 2-1 Gabriel Wolski (40, karny), 2-2 Gabriel Wolski (73, karny), 3-2 Przemysław Nowicki (77, karny), 3-3 Gabriel Wolski (90+2)
Gromiec: Księżarczyk – Zmarzły, Rundzia, K. Kania, Kułaga (55. M. Pactwa), Hendzlik (85. Szlęzak), Lichota, Nowicki, Zejma, Kaczmarczyk (55. Waligóra), Łukaszka
Brody: Kwartnik – Wyka, Bogacz (46. Gwiżdż), Gołuszka, Dybał, Łężniak, Dobisz, Bartoszek (77. Tatara), Kurowski (75. Pasternak), Skiba, Wolski
W 5. minucie forstoper gości minął się z piłką. Doszedł do niej Dariusz Łukaszka, który wykorzystał sytuację sam na sam. W 33. minucie tym razem błąd popełnił inny obrońca przyjezdnych Mateusz Bogacz. Źle obliczył lot piłki, która przed nim skozłowała. Prezent rywali wykorzystał tym razem Mateusz Zejma. Jeszcze przed przerwą Filip Kurowski minął obrońce Gromca i został podcięty w polu karnym przez Krystiana Zmarzłego. Jedenastkę na gola kontaktowego "do szatni" zamienił kapitan przyjezdnych Gabriel Wolski. Ten sam zawodnik w 73. minucie wszedł między dwóch defensorów i został podcięty w szesnastce przez zmiennika Jakuba Waligórę. Poszkodowany sam wymierzył sprawiedliwość, zdobywając swojego drugiego gola. Cztery minuty później sędzia dopatrzył się przewinienia graczy Cedronu i wskazał na jedenasty metr. Przemysław Nowicki strzelił w bramkarza, ale popisał się skuteczną dobitką. Gospodarze mogli przesądzić o wygranej, ale dobijający piłkę Mateusz Zejma uderzył nad poprzeczką. Za to w drugiej doliczonej minucie gry goście przeprowadzili szybką akcję, zakończoną precyzyjnym strzałem w długi róg przez Gabriela Wolskiego. Kapitan gości tym samym skompletował swojego hat-tricka i dał zespołowi punkt.
- Łukaszka i Zejma mieli okazje, by podwyższyć na 3-0. Nie wykorzystali ich, a niedługo potem goście zdobyli kontaktowego gola. Mimo wszystko prowadząc 3-2 nie powinniśmy sobie dać wydrzeć wygranej w ostatnich sekundach – żałował po końcowym gwizdku Maciej Kania, grający trener Gromca.

Przeciszovia Przeciszów - Zagórzanka Zagórze 1-2
Orzeł Balin - Brzezina Osiek 1-2
Skawa Wadowice - KS Chełmek 0-1

MKS Alwernia – Korona Lgota 6-2
UKS Dulowa – Victoria Zalas 0-2
Tęcza Tenczynek – Wolanka Wola Filipowska 4-3

Start Kamień - Błyskawica Myślachowice 2-2