SPORTOWA SOBOTA. Zwycięski sparing Trzebini (wideo)

19.01.2013 16:10 | 0 komentarzy | 3 319 odsłony | red
Piłkarze MKS Trzebinia-Siersza pokonali Górnika 09 Mysłowice w sobotnim meczu kontrolnym. Szczypiorniści MTS-u przegrali oba sparingi z I-ligowcami.
0
Michał Kowalik (Trzebinia, z lewej) w pojedynku z graczem Mysłowic . Fot. Michał Koryczan

Sparingi
Górnik 09 Mysłowice – MKS Trzebinia-Siersza 0-2 (0-1)
0-1 Maciej Domurat (43), 0-2 Dominik Rolka (55)
Trzebinia: Gielarowski – Sieczko, Kalinowski, Juraszek, P. Szczepanik, Domurat, Czyszczoń, Lickiewicz, Kowalik, Giermek, Smoleń oraz K. Pająk, T. Szczepanik, Kukla, Ołownia, Grzebinoga, testowany 1, Rolka, testowany 2, testowany 3

W swoim pierwszym tegorocznym sparingu czwartoligowcy z Trzebini pokonali w Katowicach-Szopienicach ekipę z Mysłowic (IV liga, grupa śląska I).

Gracze MKS już w 6. minucie mogli wyjść na prowadzenie, jednak Sławomir Smoleń w niezłej sytuacji uderzył obok słupka.
W 25. minucie po niezbyt precyzyjnym strzale Dariusza Czyszczonia piłka szczęśliwie spadła pod nogi Michała Kowalika. Ten jednak z ostrego kąta nie trafił w światło bramki.

Dziesięć minut później w sytuacji sam na sam z bramkarzem Górnika znalazł się Smoleń, ale Krzysztof Godek popisał się skuteczną interwencją.

Zmarnowana okazja mogła zemścić się chwilę później, jednak Łukasz Gielarowski w znakomitym stylu poradził sobie z uderzeniem Szymona Pasko, byłego piłkarza m.in. GKS Katowice.

Wreszcie w 43. minucie trzebinianie znaleźli sposób na pokonanie golkipera rywali. Smoleń zacentrował z lewego skrzydła, Marcin Giermek przedłużył podanie głową i zamykający akcję Maciej Domurat wpakował futbolówkę do siatki.

Druga odsłona zaczęła się od ofensywy podopiecznych Roberta Moskala. W 50. minucie Smoleń spudłował w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem. Następnie po strzale jednego z testowanych graczy golkiper zespołu z Mysłowic sparował piłkę na słupek.

Kilkadziesiąt sekund później było już jednak 2-0 dla MKS. Giermek dośrodkował z rzutu rożnego, a Dominik Rolka precyzyjną główką podwyższył wynik spotkania.

Podopieczni Tomasza Wolaka (w przeszłości grał m.in. w Trzebini) mogli szybko zdobyć kontaktowego gola, ale Mateusz Kocur przestrzelił w sytuacji sam na sam z Krzysztofem Pająkiem. Młody bramkarz MKS popisał się jeszcze później kilkoma dobrymi interwencjami.

Trzebinianie mogli wygrać wyżej, ale po strzale testowanego zawodnika futbolówka ponownie trafiła w słupek.
- Sparing można ocenić pozytywnie. Pokazaliśmy się z dobrej strony. Przeważaliśmy, stwarzaliśmy więcej sytuacji od przeciwnika. Powinniśmy nawet wygrać wyżej. Jeśli chodzi o nowych graczy, to czasem brakowało zrozumienia, ale zgranie przyjdzie z czasem – powiedział po meczu Marcin Giermek, zawodnik MKS.

GKS II Katowice - Zagórzanka Zagórze 6-1 (1-0)
1-0 Makowski (27-karny), 2-0 Zapotoczny (78-karny), 3-0 Makowski 79, 3-1 Biesek (80-karny), 4-1 Zawadzki (88), 5-1 Zapotoczny (89), 6-1 Makowski (90)
Zagórze: Kozyra - Siłakiewicz, Kadłuczka, Jarczyk, Antonik, Fiba, Pączkowski, Pieczka, Woźniak, Biesek, Baran oraz Antkowiak, Bogucki, testowany, Bigaj, Milewski, Nędza

MTS Chrzanów – Viret Zawiercie 36-37 (21-19)
MTS: Gajewski, Gil, Wiatr - M. Skoczylas 9, Zacharski 8, Żydzik 5, Fidyt 3, D. Skoczylas 2, Gaj 2, Cupisz 1, Kirsz 1, Łącki 1, Stroński 2, Rola 2
Piątkowe spotkanie z Viretem było bardzo wyrównane. Oba zespoły przez długi czas grały według scenariusza "bramka za bramkę". Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatniej minucie, kiedy notowano 36-36. W akcji chrzanowian zabrakło precyzji i P. Stroński zgubił piłkę. Goście przeprowadzili szybką kontrę, zakończoną celnym strzałem Sergiusza Zagały tuż przed końcowa syreną. Chrzanowianie wcale nie musieli przegrać tej potyczki z rywalami obdarzonymi dobrymi warunkami fizycznymi.

MTS Chrzanów – Control Process Tarnów 35-41 (17-17)
MTS: Gajewski, Gil, Wiatr - Żydzik 6, Zacharski 8, Kirsz 6, Cupisz 4, M. Skoczylas 4, Łącki 4, D. Skoczylas 1, Rola 1, Fidyt 1
Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Na świetlnej tablicy najczęściej widniał remis. Po zmianie stron MTS przeprowadził kilka szybkich akcji. W 36. minucie po rzucie Arkadiusza Łąckiego przy słupku gospodarze prowadzili 22-19. Jednak przydarzył im się przestój. Oddali kilka rzutów z nie przygotowanych pozycji. Dla odmiany skutecznie zagrali goście, którzy na kwadrans przed końcem prowadzili 29-24. I nie dali już sobie wydrzeć wygranej.
- To były pożyteczne sparingi, Chcieliśmy w nich zwłaszcza przećwiczyć różne warianty gry obronnej. Nie wszystko jeszcze wychodziło, ale za tydzień w meczu ligowym powinno być lepiej – powiedział nam Michał Gacek, drugi trener MTS-u.

Sportowy weekend w obiektywie

FUTSAL

Magic Sport Młoda Liga Futsalu
W ostatniej kolejce pierwszej rundy najwięcej emocji wzbudził pojedynek Megalo Junior i Antalyi Junior. Ci pierwsi objęli prowadzenie po trafieniu Lelito. Antalya grała jednak cierpliwie i z minuty na minutę osiągnęła spora przewagę optyczną, która została udokumentowana bramkami. Pędziałek piłkę z siatki musiał jeszcze sześciokrotnie, a Kłosowski został pokonany tylko raz i to Kebaby wygrały 6-2 utrzymując trzecie miejsce w tabeli. Druga pozycja należy do SChLF, które pewnie pokonało Zagórzankę. Bez straty punktów liderem jest MKS Trzebinia-Siersza I, choć zwycięstwo nad Holiday 4-2 nie przyszło zespołowi łatwo. W drugiej rundzie w czołowej szóstce zagrają poza czołową trójką jeszcze Megalo Junior, Orły Junior i Holiday. Pozostałe drużyny powalczą w grupie pocieszenia.
Wyniki: MKS Trzebinia-Siersza II – Profesjonalni Amatorzy 5-0 vo, Orły Junior – Janina Libiąż 17-1, MKS Trzebinia-Siersza I – Holiday 4-2, Zagórzanka Zagórze – SChLF 1-9, Megalo Junior – Antalya Junior 2-6

Magic Sport Liga Futsalu
W meczu lidera z wiceliderem lepsza okazała się Północ, która umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli. Prowadzenie objęły jednak Chwilówki po strzale Knapika. Szybko wyrównał Kaliński, a na prowadzenie Północ wyprowadził Bogucki. Przed przerwą z karnego na 2-2 trafił Witoń, a jego koledzy w kolejnych minutach zmarnowali dwa przedłużone rzuty karne. W drugiej połowie w ciągu trzynastu minut trzy bramki Północy dały zespołowi pewne prowadzenie. Chwilówki wycofały bramkarza, ale wystarczyło to tylko na złapanie kontaktu i ostateczną porażkę 4-5. Ciekawie było także w pojedynku Energetyka z Wygiełzowem. W 33. minucie zespół z Jaworzna prowadził 5-2. W końcówce dwa rzuty karne na bramkę zamienił jednak Pactwa. Wygiełzowowi brakło jednak czasu na wyrównanie.
Wyniki: protektor – Megalo 3-6, MKS Chrzanów – UKS II LO 0-10, Solidex – Antalya 3-8, Północ – Chwilówki 5-4, Wygiełzów – KS Energetyk 4-5