SPORTOWA NIEDZIELA. Z pięściami na sparingu

29.01.2012 17:08 | 0 komentarzy | 3 180 odsłony | red
Beniaminek czwartej ligi MKS Trzebinia-Siersza przegrał w meczu sparingowym z występującą klasę rozgrywkową wyżej Limanovią Limanowa 1-3.
0
Pomocnik MKS-u Dominik Rolka (przy piłce) ucieka Arturowi Prokopowi z Limanovii. Fot. Michał Koryczan

Sparingi
Limanovia Limanowa - MKS Trzebinia-Siersza 3-1 (1-1)

Limanowa: Pyskaty – Kulewicz, Garzeł, Kępa, Podstolak, Skiba, Pietrzak, Prokop, Basta, Kiwacki, Fałowski oraz Sotnicki, Banaszkiewicz, Wszołek, Krupa, Dziadzio, Skiba, Wańczyk, Gadzina, Ślazyk
: Wilk – T. Szczepanik, Kalinowski, Ołownia, P. Szczepanik, Rolka, Czyszczoń, J. Pająk, Lickiewicz, Giermek, Ciepichał oraz Gielarowski, K. Pająk, Sieczko, Czech, Muras, Kowalik, Urbański, Kukla.
Pierwsze fragmenty spotkania należały zdecydowanie do trzecioligowców z Limanowej. Gracze Limanovii stwarzali sobie dobre okazje bramkowe, ale Jakub Wilk był na posterunku. Bramkarz MKS-u błysnął szczególnie w 25. minucie kapitalnie broniąc uderzenie Szymona Kiwackiego.
W 34. minucie golkiper trzebinian musiał jednak wyciągać piłkę z siatki, po precyzyjnym strzale Artura Prokopa z szesnastu metrów.
Siedem minut później czwartoligowcy wyrównali. Po centrze Artura Czecha z prawej strony w zamieszaniu futbolówka trafiła pod nogi Damiana Lickiewicza, który uderzeniem z ostrego kąta pokonał Krzysztofa Pyskatego.
Dziesięć minut po zmianie stron na 2-1 trafił Maciej Ślazyk, wykorzystując sytuację sam na sam z Łukaszem Gielarowskim.
Chwilę później do remisu mógł doprowadzić Jakub Pająk, jednak po zagraniu Tomasza Szczepanika skierował piłkę obok słupka.
W odpowiedzi Patryk Banaszkiewicz strzelając z czterdziestu metrów trafił w poprzeczkę.
W 67. minucie doszło do nieprzyjemnego incydentu. Po ostrym i zupełnie niepotrzebnym starciu Michała Kowalika z bramkarzem Limanovii Waldemarem Sotnickim, ten drugi zaatakował pięściami swojego rywala. Arbiter wyrzucił z boiska golkipera zespołu z Limanowej.
Na kwadrans przed końcem trzecioligowcy pokusili się o trzeciego gola. Składną akcję sfinalizował Ślazyk.
W końcówce kontaktową bramkę mógł zdobyć Norbert Ciepichał, ale spudłował mając przed sobą tylko Pyskatego.
- To był pożyteczny sparing. Przeciwnik prowadził grę, ale my też mieliśmy dobre fragmenty. Stworzyliśmy kilka okazji, szczególnie po kontratakach. Marcin Giermek zaprezentował się dzisiaj fajnie w ofensywie. Defensora Adriana Kuklę ciężko mi ocenić, bo krótko z nim grałem na boisku. Za tydzień zmierzymy się z drugoligową Garbarnią Kraków. W spotkaniach z ekipami z wyższych lig łatwiej dostrzec nasze braki – powiedział po końcowym gwizdku Dominik Rolka, pomocnik MKS-u.

W innym niedzielnym spotkaniu:
Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska - Świt Krzeszowice 2-1 (2-1)

0-1 Paweł Ficek (24), 1-1 Nykiel (35), 2-1 Nykiel (44)

Sportowy weekend w obiektywie

Żarki
Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze LKS Żarki

W niedzielę członkowie Ludowego Klubu Sportowego w Żarkach zebrali się by podsumować swoją działalność w minionym roku, a także wybrać nowe władze klubu. Statut określa, że członkowie klubu wybierają tylko zarząd, a ten z pośród swojego grona we własnym zakresie prezydium i prezesa.
W czasie wyborów obyło się bez rewolucji kadrowych. W dziewięcioosobowym składzie doszło tylko do dwóch zmian. Józefa Malika i Stanisława Bisagę zastąpili Mieczysław Kucia i Czesław Szafran.
W zarządzie jak dotychczas zasiądą też Zdzisław Bębenek, Bogdan Gucik, Aleksander Wierzba, Stanisław Drabiec, Zbigniew Jamka, Mirosław Król i Józef Bębenek.
W przyszłym tygodniu nowy zarząd ma się zebrać, aby wyłonić nowego prezesa. I na tym stanowisku niemal na pewno nie będzie zmiany i funkcję ta ponownie będzie pełnił Zdzisław Bębenek.
- Do naszej działalności nie było uwag. Ustępujący zarząd dostał absolutorium od członków klubu. Po wstępnych wahaniach postanowiłem dalej sprawować rolę prezesa w klubie. Choć o tym jeszcze ostatecznie rozstrzygnie zarząd w czasie swojego pierwszego posiedzenia – stwierdził ustępujący prezes LKS Żarki Zdzisław Bębenek.
Na zebraniu LKS Żarki obecny był burmistrz Libiąża Jacek Latko. Pytany przez członków klubu o tegoroczną dotację zapewnił ich, że ta zostanie przynajmniej na takim samym poziomie jak przed rokiem. W 2011 roku z kasy miasta budżet żareckiego klubu wzbogacił się o 38 tysięcy złotych.

FUTSAL
Magic Sport Młoda Liga Futsalu

Wyniki: MKS Trzebinia-Siersza – Orzeł Balin 11-4, Korona Trzebinia – Solidex Junior 2-7, Megalo Junior – SChLF 5-2, MKS Trzebinia-Siersza – Zagórzanka Zagórze 8-5, USA Sports – KS Orły Junior 0-4, Antalya Junior – Zagórzanka Zagórze 15-2

Magic Sport Liga Futsalu
Wyniki: Wygiełzów – UKS II LO 4-1, Pepes – Świetlica Plus Trzebinia 11-2, Megalo – Solidex 5-1, Instalbud – Protector 3-6, Antalya – Północ 10-2, ADI – KS Orły 5-3
W Magic Sport Lidze Futsalu końca dobiegła pierwsza runda rozgrywek. Miejsce w czołowej szóstce zapewnił sobie Pepes, który bez większych problemów pokonał Świetlicę Plus Trzebinia. Cztery bramki Adriana Funka dały także wygraną Protectorowi. Zespół dzięki temu znalazł się w czołówce, choć Instalbud się nie poddał i potrafił odpowiedzieć trzema golami. Przez te wyniki o podium nie powalczy Antalya. Kebaby nie podłamały się jednak i mimo mocno osłabionego składu aż 10-2 pokonały Północ. Z takiego rezultatu najbardziej cieszy się Megalo mające nad najgroźniejszym rywalem już dziewięć punktów przewagi oraz ADI, które dzięki pokonaniu Orłów wskoczyło na drugą pozycję.