Nie masz konta? Zarejestruj się

2004

Wraz z pierwszym numerem na dobre wchodzimy do gminy Krzeszowice. Odtąd wieści z tej gminy będą gościć na naszych łamach co tydzień, na osobnej kolumnie opatrzonej specjalnym logo.


11 stycznia wraz z całą Polską gramy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Na Placu Tysiąclecia wielki koncert plenerowy, na ulicach dziesiątki wolontariuszy, którzy przez cały dzień kwestują do puszek. Dzień przed ogólnopolskim Finałem – organizujemy wspólnie z Libiąskim Centrum Kultury charytatywny bal w stylu retro. W sumie mieszkańcy ziemi chrzanowskiej przekazali na Orkiestrę, a więc na potrzebujące pomocy dzieciaki, ponad 100 tys. zł.


Wiosną wspólnie ze strażakami z chrzanowskiej PSP inicjujemy akcję „Stop wypalaniu
Powiat chrzanowski znajduje się na pierwszym miejscu w Małopolsce pod względem liczby wzniecanych pożarów traw. Wspólnie chcemy to zmienić.


Numer, który ukazuje się 31 marca jest bardzo nietypowy, bo ma dwie czołówki. To taki redakcyjny primaapprilisowy żart.


W czerwcu proponujemy Czytelnikom konkurs na weekend. Wystarczyło wybrać się w jakieś ciekawe miejsce, opisać je w kilku zdaniach zachęcając do jego odwiedzenia i przesłać do redakcji tę informację wraz ze zdjęciem. Dzięki konkursowi udało się odkryć kilka naprawdę wspaniałych, turystycznych perełek, np. uroczą wioskę lalek w podkarpackim Pilźnie. Laureatów konkursu nagrodziliśmy telewizorami.


W lecie inicjujemy akcję pod hasłem „Odkupmy się”. Staramy się w niej propagować sprzątanie po swoich zwierzętach.


18 sierpnia wydajemy wyjątkowo gruby numer „Przełomu”. To za sprawą „Przewodnika Kibica” - dodatku piłkarskiego dla kibiców piłki nożnej.


40. numer „Przełomu” ukazuje się z nowym logo. Niektórzy twierdza co prawda, że jest ono zbyt skromne, ale nam się podoba.


W 42. numerze inicjujemy akcję „Niedostępne”. Osoby niepełnosprawne oprowadzają nas po czterech miastach naszego powiatu oraz po Babicach, wskazując na miejsca kompletnie dla nich dla niedostępne. Jak się okazało na przeszkody nie do pokonania natrafiali na drodze do urzędów, sklepów i ośrodków kultury. Celem tej inicjatywy było uświadomienie gospodarzom gmin, że miejsca takie istnieją i zachęcenie do likwidacji barier.


W listopadzie ogłaszamy konkurs literacki pt. „Jeden dzień z życia”. Prosimy w nim o nadsyłanie opowieści o wyjątkowym dniu, takim który pamiętacie do dziś. Najlepsze prace systematycznie publikujemy. Laureatów zaprosimy na całodniową wycieczkę w... nieznane.


Wraz z 46. numerem wydajemy bezpłatny, lokalny informator medyczny pt. „Bądź zdrów”. Można w nim znaleźć praktyczne porady na tematy zdrowia i urody oraz informacje dotyczące dyżurów całodobowych w zakładach opieki zdrowotnej, bezpłatnych akcji profilaktycznych czy zakładów rehabilitacji.


1 grudnia kolejny raz rozdajemy „Kaczory”- doroczne nagrody „Przełomu”. Tym razem świętujemy w Libiążu, w restauracji „Na Rozdrożu”. Jako, że spotykamy się dzień po andrzejkach, jest to wieczór pełen czarów, wróżb i muzyki cygańskiej.


Kaczory otrzymali: Amelia Buczek, Tadeusz Głowacz, Wiesław Jagiełło, Piotr Kosmaty, Józef Kuć, Jan Kurp, Libiąskie Centrum Kultury, Franciszek Mazur, Bogusław Mąsior, Andrzej Oczkowski, Halina Pstrucha, Daniel Sadzikowski, Jerzy Wróbel. Pierwszy raz przyznaliśmy też Kaczora nie osobie a obiektowi – chrzanowskiemu Rynkowi (w kategorii medialna osobowość roku/wydarzenie roku).


Rok 2004 zamykamy 51. numerem. Wraz z nim czytelnicy otrzymują kalendarz na 2005 rok oraz dodatek świąteczny „Pierwsza Gwiazdka”.


Ten rok kończymy w składzie: Alicja Molenda (wydawca) Grażyna Kaim (red. nacz.), Katarzyna Bartosik, Stanisława Ciepichał, Łukasz Dulowski, Agnieszka Filipowicz, Magdalena Koryczan, Bogumił Kurylczyk, Gabriela Niedbalska, Marek Oratowski, Grzegorz Pachlewski, Magdalena Pytel, Kludia Remsak, Lucjan Siewiorek, Ewa Solak, Marzenna Spyt, Joanna Suwała.