Nie masz konta? Zarejestruj się

2003

W sierpniu wydajemy „Skarb Kibica” – kolorowy dodatek dla miłośników piłki nożnej.


Witaj szkoło! Zwiastunem nieuchronnego końca wakacji jest plan lekcji w „Przełomie”. Dołączamy go do 35. numeru gazety.


Kolejny, 14. już rok wydawniczy „Przełom” rozpoczyna zmianą terminu ukazywania się gazety. Od 16 września każdy nowy numer można kupić w środę.


Zainicjowany przed rokiem na łamach konkurs ogródkowy i w tym roku cieszy się wielkim zainteresowaniem czytelników. Wyniki publikujemy w 36. numerze (9 września). Laureatami II edycji Ogródkowego Grand Prix „Przełomu” zostali: Władysława Urban z Balina, Maria Kisiel z Trzebini, Jan Kozak z Luszowic, Kazimiera Lebiedzka z Chrzanowa, Józefa Czajczyk z Żarek, Józefa Kopczyńska z Chrzanowa, Anna Nawrocka z Trzebini, Helena i Antoni Węgrzynowie oraz rodzeństwo z Trzebini Marysia i Łukasz Kowalkowscy.


15 października to Powiatowy Dzień Seniora. Na tę okazję nasza redakcja przygotowuje specjalny, bezpłatny dodatek do gazety, dedykowany naszym najstarszym sympatykom i czytelnikom.


Kolejne Kaczory „Przełomu” rozdane! Te statuetki przyznawane wyróżniającym się osobowościom naszego regionu wręczamy już po raz czwarty. Otrzymali je w tym roku: Zbigniew Bonderek, Franciszek Brzózka, Jan Chylaszek, Robert Daszyk, Jerzy Fraś, Marek Gorzkowski, Tadeusz Kołacz, Gabriela Kubic, Piotr Majcherczyk, Zbigniew Ptasiński, Grzegorz Ślak i Kazimiera Terlecka.


Silną konkurencją dla samej ceremonii wręczenia Kaczorów, odbywającej się w Sali teatralnej chrzanowskiego MOKSiR-u był koncert zespołu Raz. Dwa. Trzy, który podobnie jak my obchodzi w tym roku 13. urodziny.


W połowie października do redakcji trafia niesamowite znalezisko – kilkaset starych zdjęć ślubnych, komunijnych, obyczajowych wykonanych na szkle w latach 40. i 50. przez znanego trzebińskiego fotografa Władysława Kubiczka. Publikujemy je w kolejnych numerach „Przełomu” w cyklu „Ktokolwiek zna, ktokolwiek wie”. Co tydzień zgłaszają się osoby, które rozpoznały na nich siebie lub kogoś bliskiego. Systematycznie publikujemy ich wspomnienia. W ten sposób, wraz z Czytelnikami tworzymy znaną i nieznaną historię tamtych lat...


Organizatorzy finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w pięciu gminach powiatu chrzanowskiego łączą siły i rejestrują jeden, wspólny sztab. Na jego czele staje Wojtek Godoń. W prace intensywnie włączają się dziennikarze „Przełomu”. W naszej redakcji znajduje się też siedziba sztabu.


Jako gwiazdkowy prezent traktujemy pierwszą nagrodę zdobytą w „II Konkursie dla redakcji gazet lokalnych mających największy wpływ na kształtowanie świadomości proekologicznej społeczeństwa w 2003 roku”. Brały w nim udział 74 redakcje z całej Polski.
Konkurs zorganizowało Stowarzyszenie Gazet Lokalnych na zlecenie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.


My z kolei nie zapominamy o świątecznych prezentach dla naszych Czytelników. Przygotowujemy dla nich m.in. płytę z kolędami (jedną z nich śpiewa Jan Paweł II), kalendarz z najpiękniejszymi dziewczynami ziemi chrzanowskiej oraz sianko na wigilijny stół.


Dla tych , którzy nie zdążyli kupić świątecznego numeru „Przełomu” z siankiem, mamy niespodziankę. Wymyśliliśmy, by kilka dni przed Wigilią, przed Dom Kultury w Chrzanowie zajechał wóz pełen świeżego, pachnącego siana. W tej sprawie mogliśmy liczyć na Jana Skawskiego z Młoszowej, który – wzbudzając powszechna zainteresowanie – wjechał na Plac Tysiąclecia na prawdziwym wozie drabiniastym zaprzężonym w konia. Dodatkową atrakcją tego świątecznego happeningu były pyszne, świąteczne ciasta upieczone przez gospodynie wiejskie z całego powiatu.


Do redakcyjnej wigilii, na którą tradycyjnie zaprosiła nas Alicja Molenda (wydawca) zasiedliśmy w składzie: Grażyna Kaim (redaktor naczelna), Katarzyna Białas, Stanisława Ciepichał, Łukasz Dulowski, Kinga Fromlewicz, Maciej Gibski, Anna Kasprzyk, Magdalena Koryczan, Bogumił Kurylczyk, Gabriela Niedbalska, Marek Oratowski, Grzegorz Pachlewski, Magdalena Pytel, Klaudia Remsak, Lucjan Siewiorek, Marzenna Spyt, Joanna Suwała i Joanna Wasiczek.