Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

CHRZANÓW. Seniorzy wyróżnili najlepszych wykładowców Uniwersytetu Trzeciego Wieku (ZDJĘCIA)

20.02.2014 21:16 | 1 komentarz | 8 135 odsłon | red
Siedem osób odebrało w czwartek statuetki ufundowane przez słuchaczy UTW. Studenci wyróżnili tych, którzy fascynującymi opowieściami potrafili przyciągnąć ich uwagę.
1
CHRZANÓW. Seniorzy wyróżnili najlepszych wykładowców Uniwersytetu Trzeciego Wieku (ZDJĘCIA)
Alicja Woźniak wręcza statuetkę prof. Zofii Szarocie z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Siedem osób odebrało w czwartek statuetki ufundowane przez słuchaczy UTW. Studenci wyróżnili tych, którzy fascynującymi opowieściami potrafili przyciągnąć ich uwagę.

- Perła to jeden z niepowtarzalnych klejnotów na ziemi. Symbol elegancji, wytworności, subtelności i wszystkiego, co piękne i wspaniałe. Perły zdobiły najdostojniejsze głowy. Jedna z legend głosi, że powstały z kropelek rosy, napełnionych światłem księżyca – wyjaśniła Lucyna Kozub-Jentys, prezes Stowarzyszenia UTW w Chrzanowie.

Słuchacze uniwersytetu przyznali swoje perły siedmiu wykładowcom, którzy najbardziej im się podobali w siedmioletniej historii uczelni. Na liście osób mających najlepszy kontakt z seniorami znaleźli się: prof. Zofia Szarota i prof. Bożena Muchacka z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, medioznawca z UJ prof. Kazimierz Wolny-Zmorzyński, wydawca “Przełomu” Alicja Molenda, dyrektor I LO w Chrzanowie Bożena Bierca, zajmująca się muzykoterapią Małgorzata Liszka oraz (nieobecny na uroczystości) prof. Zbigniew Nęcki z UJ.

Statuetki i róże dostali od najstarszych stażem studentów: Janiny Łyko, Alicji Woźniak i Zbigniewa Klatki.

Studentów i gości zabawili licealiści śpiewający polskie przeboje. Uroczystość zakończył wykład prof. Bożeny Muchackiej na temat różnych odcieni miłości. Prelegentka podkreśliła, że miłość to stan, w którym żyjemy dla kogoś. Wskazała na znaczenie tego uczucia w wytwarzaniu więzi między pokoleniami.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

- Dzięki dziadkom młodzi ludzie mają okazję nauczyć się obcowania ze starością i towarzyszącymi jej słabościami ciała. To z ich ust mogą poznać historię własnej rodziny oraz jej tradycje To relacja obustronna, bo jedni i drudzy się potrzebują – zauważyła prof. Muchacka.
(MOR)