Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym serwis i forum dyskusyjne mogą działać lepiej.
Zaakceptuj ciasteczka

Przelom.pl

Wtorek, 30 września 2014
Imieniny obchodzą: Grzegorz, Hieronim, Honoriusz

Dodano: 27.01.2014, 14:44 Wyświetleń: 6671, Komentarze: 21 /

A A

CHRZANÓW. Znieczulenie podczas porodu będzie w standardzie

Kobiety chcące rodzić w chrzanowskim szpitalu od lutego będą mogły liczyć na znieczulenie zewnątrzoponowe. Do tej pory w przypadku naturalnych porodów taka usługa była niedostępna.

- Przy podaniu takiego znieczulenia konieczny jest anestezjolog. A tych brakowało. Obecnie dysponujemy wystarczającą liczbą personelu – tłumaczy ordynator oddziału położniczego, dr n. med. Aleksander Ulfik.

Zaznacza, że nie każda z pań kwalifikuje się do podania tego rodzaju znieczulenia. Dlatego zanim się na nie zdecyduje, powinna skonsultować się z lekarzem w przyszpitalnej poradni ginekologicznej.

Reklama
   

- Istnieje bardzo dużo przeciwwskazań, choćby zaburzenia krzepnięcia krwi. Zaletą natomiast jest nie tylko zmniejszenie bólu, ale również stresu związanego z porodem – wylicza Aleksander Ulfik.
(e)

Zgłoś błąd na stronie wykopblipflakerbuzz


Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa Autorów, Wydawcy i Producentów zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.