Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym serwis i forum dyskusyjne mogą działać lepiej.
Zaakceptuj ciasteczka

Przelom.pl

Wtorek, 23 września 2014
Imieniny obchodzą: Boguchwała, Bogusław, Libert

Dodano: 30.07.2013, 17:42 Wyświetleń: 7027, Komentarze: 10 /

A A

CHRZANÓW. Balkony w blokach: pstrokato czy jednolicie?

Wspólnoty mieszkaniowe nie dopuszczają zmian na balkonach w blokach bez zgody zarządcy. Zwłaszcza po ociepleniu budynków. Mieszkańcy muszą się pogodzić z jednolitymi barwami.

Ocieplanie bloków trwa w najlepsze, ale po remoncie balkony we wnękach nie mogą wyglądać tak, jak wymyślą to ich właściciele, tylko muszą być białe. Co na to sami mieszkańcy?

- Ładnie to wygląda, ale na balkonie, jak w mieszkaniu, każdy powinien mieć prawo do tego, żeby je urządzić tak, jak chce. Np. w te upały chciałam zamontować wiklinę, żeby było chłodniej, a nie można – mówi Kinga Sudoł.

Reklama
   

Podobnego zdania jest Elżbieta Seweryn, która na Północ przychodzi do rodziców.
– Uważam, że powinno się zrobić na balkonie co się chce, ale z umiarem. Np. kraty na parterze są dla bezpieczeństwa. Tymczasem nawet samodzielnie nie można włożyć plastiku między szczeble na balkonie – podkreśla i jednocześnie zwraca uwagę, że blok należy do wspólnoty, więc większe zmiany powinno się z innymi sąsiadami skonsultować.

Zasada „wolność Tomku w swoim domku” nie podoba się z kolei Danucie Nowakowskiej z os. Młodości na Południu.
– U nas też wyremontowali bloki i ludzie przestrzegają reguły, że balkony mają być jednakowe. Mieszkańcy powinni się podporządkować, bo ładnie to wygląda, a nie jakaś pstrokacizna – twierdzi.

„Niedopuszczalne jest dokonywanie – bez pisemnej zgody zarządcy – zmian wystroju zewnętrznego budynku w szczególności poprzez zmianę kolorystyki loggi balkonowej (zgodnie z dokumentacją techniczną w loggiach balkonowych należy stosować kolor biały), zmian wymiarów i kolorystyki stolarki okiennej, montażu krat, zewnętrznych zasłon i markiz. (…) Wszelkie montowane elementy tego typu wymagają zgody Wspólnoty Mieszkaniowej” – czytamy w regulaminie porządkowym w jednym z budynków na os. Północ w Chrzanowie.
Natalia Feluś 

Balkony nie będą mogły być innego koloru niż biały
Balkony nie będą mogły być innego koloru niż biały
Kraty można montować na parterze jedynie za pisemną zgodą zarządcy
Kraty można montować na parterze jedynie za pisemną zgodą zarządcy
Plastiku i wikliny nie można na własną rękę wkładać między szczeble
Plastiku i wikliny nie można na własną rękę wkładać między szczeble
W wyremontowanych blokach balkony są jednakowe
W wyremontowanych blokach balkony są jednakowe
Nie będzie pstrokatych balkonów
Nie będzie pstrokatych balkonów

Zgłoś błąd na stronie wykopblipflakerbuzz


Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa Autorów, Wydawcy i Producentów zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.