Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym serwis i forum dyskusyjne mogą działać lepiej.
Zaakceptuj ciasteczka

Przelom.pl

Środa, 17 września 2014
Imieniny obchodzą: Ariadna, Dezyderiusz, Drogosław

Dodano: 25.10.2012, 15:36 Wyświetleń: 15275, Komentarze: 11 /

A A

ZATOR. W nowym parku rozrywki ma powstać 200 miejsc pracy

Za dwa lata w gminie Zator ma powstać największy na południu Polski park rozrywki „Energyland”. Inwestorem jest Marek Goczał, właściciel dyskotek i marki napoju energetycznego Energy 2000. Biznesmen planuje zatrudnić około 200 osób.

- Będąc z rodziną w parku rozrywki w Niemczech, dzieci zapytały mnie, dlaczego w Polsce nie ma takich atrakcji – mówi biznesmen. - Przygotowaliśmy projekt o dofinansowanie. Zyskał akceptację. Dlatego startujemy z budową inwestycji. Prace zakończymy w 2014 roku, ale miesiąca nie jestem w stanie na razie podać.

„Energyland” ma być wybudowany tuż przy wjeździe do Zatora - jadąc od Oświęcimia po prawej stronie. Inwestycja kosztuje prawie 74 miliony złotych, z czego ponad 41 mln zł biznesmen otrzymał z Unii Europejskiej.

Reklama
   

- Nie było łatwo. Starania rozpoczęliśmy trzy lata temu – przyznaje dodając, że obiekt powstanie na powierzchni blisko 30 hektarów ziemi.
Według wstępnych szacunków – zakładając minimalne wyliczenia – park rozrywki ma odwiedzać rocznie ok. pięciu mln turystów.

Zatrudnienie w „Energyland” znajdzie ok. 200 osób.
- 160 z nich będzie dla nas pracować przez cały rok. Pozostali tylko w sezonie – wyjaśnia.
Mateusz Kamiński


Zgłoś błąd na stronie wykopblipflakerbuzz


Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa Autorów, Wydawcy i Producentów zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.