Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym serwis i forum dyskusyjne mogą działać lepiej.
Zaakceptuj ciasteczka

Przelom.pl

Wtorek, 30 września 2014
Imieniny obchodzą: Grzegorz, Hieronim, Honoriusz

Dodano: 01.04.2011, 14:05 Wyświetleń: 7783, Komentarze: 14 /

A A

CHRZANÓW. Trzy nowe pracownie

Urządzenia wspomagające odchudzanie, lampy odmładzające, aparaty do mikrodermabrazji i innych zabiegów, a także specjalistyczny sprzęt komputerowy to tylko niektóre urządzenia, w jakie niedawno wyposażono sale do zajęć praktycznych w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego. W piątek otwarto tam trzy nowe pracownie: fryzjerską, manicure oraz do zajęć techniczno–biurowych.

Proszę się zalogować. Tylko zalogowani użytownicy serwisu Przelom.pl mogą komentować artykuły.

kattebush: Kiedyś- przyznam szczerze - kibicowałam PCKU. Nawet na forum pisałam i chyba nawet z rabbani dyskutowałam. Teraz biję się w pierś i przyznaję rację rabbani. Łatwo się szkołę prowadzi, jeśli ma się poparcie władz.
Gazelo! W szkole policealnej są słuchacze, a nie studenci /to tak na marginesie/. A czy może zapoznałaś się z wynikami egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe? Może wiesz, jaka jest zdawalność w tej "perełce" powiatu, jak to szumnie nazwałaś? Bo fajnie byłoby wiedzieć, jak też w tej szkole uczą...

(4.4.2011, 14:18:36)

zdegustowana: Ja mam takie pytanie, bo tego nigdzie nie znalazłam.
Czy w PCKU jest możliwość "skorzystania" z usług uczniów tak jak to ma miejsce w większych miastach w podobnych placówkach?
Mam na myśli, czy jest możliwość przyjść ze swoim np lakierem do paznokci lub farbą do włosów i na nas uczniowie się uczą?
W Rzeszowie w podobnych placówkach można było właśnie przyjść i skorzystać z czegoś takiego. Za darmo miało się zrobiony manicure a uczennice miały się na kim uczyć, płaciło się ewentualnie za wykorzystane materiały lub przynosiło się swoje.
Gastronomiki miały swoją stołówkę w której sprzedawano przygotowane różnego rodzaju posiłki.
Czy u nas jest coś takiego lub ewentualnie będzie wprowadzone?

(4.4.2011, 14:15:05)

rabbani: Gazelo! Poruszony przeze mnie wątek dotyczył wyposażania PCKU w nowe pracownie przez powiat równolegle z obcinaniem "do zera" nakładów na inne szkoły. Do pracy pani Bigaj jako dyrektora ZSE-Ch nie będę się więc odnosił (pewnych spraw zresztą nie warto sądzę poruszać publicznie).
Jeśli zabrałem głos, to w geście niezgody na nazywanie świetnym managerem kogoś, kto dzięki swoim przyjaźniom z władzami dostaje pieniądze publiczn, na rozwijanie placówki, która świetnie zmieściłaby się w jednej z istniejących szkół. Managerem można by nazwać osobę pozyskującą pieniądze od prywatnych firm. A powiat wydając setki tysięcy złotych na PCKU, obcina środki dla innych szkół. W efekcie poza płacami i mediami nie ma pieniędzy na nic. Nie ma mowy o pomocach dydaktycznych, płaceniu za zastępstwa, sprzęcie sportowym. Jak nauczyciel chce coś skserować - musi to zrobić za swoje lub uczniów pieniądze. Oczywiście na nowoczesne pracownie też nie ma co liczyć. Zarazem przy naborze aby utworzyć klasę, powiat żąda trzydziestu kilku zapisanych gimnazjalistów. Efekt? Klasy przepełnione do granic możliwości + zwolnienia nauczycieli. Dla PCKU nie jest aż tak kategoryczny.
To mnie boli Gazelo - wyraźne faworyzowanie jednych kosztem drugich. I dlatego zabrałem głos. Masz prawo mieć odmienną opinię, ale zdania o jadzie, którym rzekomo pluję to sobie daruj. Na tyle długo "siedzę" w oświacie, że widzę pewne rzeczy wystarczająco ostro i jasno. A argument - sam zostań dyrektorem, jest nietrafiony: oznaczałby, że nie wolno nam krytykować polityków (sam zostań politykiem), księży (zostań księdzem) ani lekarzy (zostań lekarzem)... Czyli oceniać można tylko swoją grupę zawodową? Też nie - bo to łamanie solidarności zawodowej...
Pozdrawiam również

(4.4.2011, 12:32:52)

gazela: Pani dyrektor Małgorzata Bigaj zrobiła wiele dobrego dla uczniów ,będąc dyrektorem w ZSE-Ch w Trzebini. Podziwiam ją za to, że "trafiła" z doborem kierunków kształcenia, jak np. klasa hotelarska, klasa technik rachunkowości. Do tej pory właśnie ta szkoła cieszy się popularnością i to nie tylko w powiecie. Podoba mi się w niej dyscyplina i porządek, jaki tam do tej pory panuje.Trzeba być mądrym, pełnym dobrych pomysłów dyrektorem, aby tak rozwinąć szkołę.Jak widać u nas zawsze znajdą się malkontenci, którym nic nie pasuje. Jak się nic nie robi to źle, a jak się coś robi i to dobrego - to jeszcze gorzej. Zapewne dla niej najważniejsza jest życzliwość i sympatia z jaką się spotyka od swoich absolwentów i wychowanków w PCE w Chrzanowie, a także od ludzi, z którymi współpracowała na różnych płaszczyznach.
Piszcie sobie co chcecie, ja i tak swoje wiem.
Serdecznie Was pozdrawiam :) , życzę mniej jadu-a będziecie zdrowsi.

(3.4.2011, 23:23:54)

gazela: Do rabbani:
Zostań dyrektorem szkoły i "drenuj"(jak to określiłeś) inne placówki. Czy w Twojej szkole, gdzie pracujesz powiat nie inwestuje? Z tego co wiem to macie w budowie piękną halę gimnastyczną:)
Wykaż się i szukaj sponsorów na jej wyposażenie w sprzęt sportowy.Chętnie Ci w tym pomogę. Zwolnisz władze powiatowe z tego obowiązku, a sam zrobisz karierę nie tylko w oświacie lecz i również polityczną.
Do dzieła!!!!Pozdrawiam

(3.4.2011, 17:01:26)

rabbani: Bycie świetnym managerem polega na umiejętności uzyskiwania pieniędzy "z rynku", od firm i innych podmiotów prywatnych. Pani dyrektor jest świetna - ale w zyskiwaniu przychylności władz powiatu (w szczególności pana Frasia), który drenuje inne szkoły z pieniędzy, ale dla PCKU zawsze ma gotówkę. Zdobywanie finansowania dzięki wpływom politycznym z naszych kieszeni i kosztem naszych szkół to doprawdy nie powód do chwały...

(3.4.2011, 10:18:50)

gazela: Gratulacje dla Pani Dyrektor CKU,która jest świetnym managerem.Forumowicze nie bądźcie złośliwi i wybierzcie się na Dni Otwarte 6 kwietnia w godz.od 13-15.Zwiedziłam placówkę:aula,sale wykładowe,specjalistyczne gabinety.Jestem pełna podziwu-standard europejski!!!
Młodzież ma doskonałe warunki do zdobywania kwalifikacji. Sama chciałabym uczyć się teorii i jednocześnie praktykować, w dodatku w świetnie wyposażonych pracowniach:)
CKU to perła naszego powiatu i chwalmy się nim.
Myślę,że Pani Dyrektor zdobędzie w tym roku jeszcze większą ilość studentów, czego serdecznie życzę:)

(3.4.2011, 09:07:39)

Ewa Solak: Pełny koszt prac to 1,3 mln zł. Chrzanowskie starostwo z budżetu wydało na nie 190 tys. zł. Ok. 400 tys. zł to fundusze unijne. Dodatkowo, głównie na prace budowlane powiat przeznaczył ok. 730 tys. zł.
Tematem MDK się zajmiemy, Pozdrawiam

(2.4.2011, 18:00:54)

berenika: Trochę na temat finansowania tego przedsięwzięcia znalazłam tutaj:
http://www.powiat-chrzanowski.pl/?id=2&news=1782

(2.4.2011, 17:00:39)

rabbani: Za czyje pieniądze? Oczywiście powiatu - w końcu to ich "dziecko". W innych szkołach nie ma na ksero, jakiekolwiek pomoce, redukuje się liczbę klas i zwalnia nauczycieli, nie płaci za zastępstwa, ale PCKU zawsze może liczyć na szczodrość - niezależnie kto aktualnie rządzi. Ot, sprawiedliwość...

(2.4.2011, 09:52:41)

Xena: Kto może uczestniczyć w tych zajęciach?-napiszcie....

(2.4.2011, 06:05:47)

rojaldulton: Bardzo proszę Przełom o sprawdzenie za jakie (czyje) pieniądze te pracownie są urządzane, bo jednocześnie nakazuje się likwidację etatów (pracowników godzinowych - specjalistów) w MDK w Trzebini oraz w PPP w Trzebini. Ponoć wystarczy jedna PPP na cały powiat :) Zabawny jest ten ktoś w powiecie od spraw oświaty:), a wszystko to dla dobra dzieci :)

(1.4.2011, 19:08:27)

bairra: ul.F. Focha 3
32-500 Chrzanów


niedaleko ul. piłsudzkiego oraz poczty

(1.4.2011, 16:50:29)

marcinek180: A gdzie jest PCKU?

(1.4.2011, 14:49:28)