Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym serwis i forum dyskusyjne mogą działać lepiej.
Zaakceptuj ciasteczka

Przelom.pl

Niedziela, 21 września 2014
Imieniny obchodzą: Bożeciech, Bożydar, Hipolit

Dodano: 22.12.2010, 13:48 Wyświetleń: 2794, Komentarze: 1 /

A A

POWIAT CHRZANOWSKI. Nie czaruję rzeczywistości

O finale sądowego pozwu przeciwko spółce Wafro ze starostą Adamem Potockim rozmawia Anna Jarguz.

Anna Jarguz: Starostwo Powiatowe w Chrzanowie pozwało do sądu spółkę Wafro, która w ramach remontu ul. Grunwaldzkiej w Trzebini kładła w drodze nową sieć kanalizacyjną...
Adam Potocki:
- Przed przystąpieniem do robót podpisaliśmy umowę partnerską, zgodnie z którą Wafro miało współfinansować inwestycję na poziomie około 400 tys. zł brutto. Finalnie nie chciało nam dać tych pieniędzy.

Co sąd postanowił?
- Już po pierwszej rozprawie Wafro zdecydowało się na podpisanie ugody, na mocy której wpłaci na nasze konto 280 tys. zł netto. Pieniądze otrzymaliśmy w dwóch transzach w pierwszej połowie grudnia. Powództwo zostało cofnięte.

Reklama
   

Generalnie chodziło więc wyłącznie o płatności. Do rzetelności wykonania inwestycji starostwo uwag nie miało?
- Droga została odebrana.

Kierowcy wciąż jednak skarżą się na wystające studzienki kanalizacyjne czy tworzące się po bokach jezdni kałuże.
- Ze studzienkami mamy problem na większości dróg. Gdybyśmy jednak nie dali zgody na poprowadzenie sieci w drodze, Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji miałoby problem z budową kanalizacji z Funduszu Spójności, bo nie wszyscy właściciele posesji dają zgodę na puszczenie rur przez ich teren. Wiosną planuję przegląd pogwarancyjny drogi, co już zapowiedziałem w Powiatowym Zarządzie Dróg. Jeśli okazałoby się, że na którymś odcinku trzeba będzie wymienić nawet nawierzchnię, w ramach gwarancji zostanie to zrobione. Ja nie czaruję rzeczywistości. Skoro są uwagi, trzeba ich wysłuchać i jeśli się potwierdzą, rozwiązać problem.

Zgłoś błąd na stronie wykopblipflakerbuzz


Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa Autorów, Wydawcy i Producentów zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.