Chrzanowianki mistrzyniami Małopolski kadetek

13.06.2010 22:05 | 2 komentarze | 8 959 odsłon | red
16-latki z UMKS PMOS Chrzanów Barbara Sroka i Joanna Pieścikowska zostały w niedzielę mistrzyniami Małopolski kadetek w siatkówce plażowej.
2
Zwyciężczynie turnieju Barbara Sroka (z lewej) i Joanna Pieścikiewicz

W finałowej rozgrywce na boiskach przy ulicy Wyszyńskiego w Chrzanowie uczestniczyło dziesięć par z Chrzanowa, Starego Sącza i Tarnowa. Bratbójczy półfinał stoczyły dwie pary gospodarzy. Barbara Sroka i Joanna Pieścikiewicz pokonały 2-0 (21-19, 21-17) Katarzynę Zubik i Aleksandrę Kałużną.

W finale Sroka i Pieścikiewicz także w dwóch setach do 9 i 15 ograły zawodniczki ze Starego Sącza Iwonę Górkę i Kamilę Kurowską.

W meczu o 3. miejsce chrzanowianki Katarzyna Zubik zagrały przeciw parze ze Starego Sącza Kinga Pasiut- Gabriela Orzeł. Wygrały pierwszego seta 21-17. Drugą partię przegrały jednak w takich samych rozmiarach. Choć w tie-breaku siatkarki PMOS-u zdołały zniwelować stratę, uległy 15-17 i musiały zadowolić się czwartą lokatą.

- Cieszymy się z wygranej. Gramy ze sobą dopiero od roku i na razie zdobywamy doświadczenie w takich imprezach, jak Grand Prix – powiedziała nam po wręczeniu medali 16-letnia Barbara Sroka z Chrzanowa. Jej partnerka Joanna Pieścikiewicz jest szkolną koleżanką z SMS Łódź. Mieszka w Złotowie, ale gra w barwach PMOS-u Chrzanów.