Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

12 czerwca - Święto Małopolski w Młoszowej

12.06.2009 10:46 | 7 komentarzy | 5 558 odsłon | red
MŁOSZOWA. Grzegorz Turnau, Andrzej Sikorowski, zespół góralski Trebunie Tutki, a także muzyka łemkowska i żydowska – to atrakcje koncertu przygotowanego z okazji Święta Małopolski. Ma on upamiętnić 10. rocznicę powstania samorządu wojewódzkiego. Rozpoczęcie w piątek, 12 czerwca, o godz. 19 w Zespole Pałacowo-Parkowym w Młoszowej. Wstęp wolny.
7
12 czerwca - Święto Małopolski w Młoszowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

MŁOSZOWA. Grzegorz Turnau, Andrzej Sikorowski, zespół góralski Trebunie Tutki, a także muzyka łemkowska i żydowska – to atrakcje  koncertu przygotowanego z okazji Święta Małopolski. Ma on upamiętnić 10. rocznicę powstania samorządu wojewódzkiego. Rozpoczęcie w piątek, 12 czerwca, o godz. 19 w Zespole Pałacowo-Parkowym w Młoszowej. Wstęp wolny.

Koncerty z okazji dziesięciolecia samorządu wojewódzkiego przygotowano również w Krakowie (na Małym Rynku) 10 czerwca, w Tarnowie 13 czerwca i Starym Sączu 14 czerwca.

- Radni województwa zdecydowali, że datą Święta Małopolski będzie 10 czerwca - dzień, w którym 30 lat temu Jan Paweł II wygłosił na krakowskich Błoniach pamiętną homilię nazywaną „Bierzmowaniem dziejów”. Z tej okazji samorząd województwa małopolskiego zaprasza na cykl jubileuszowych koncertów w całym regionie. W scenariuszu imprez, oprócz prezentacji artystycznych podkreślających wielokulturowość oraz przedstawiające artystyczne Marki Małopolski, znajdą się także pokazy multimedialne prezentujące dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze regionu oraz miejsca o największym historycznym i społecznym znaczeniu – mówi Marek Sowa, członek zarządu województwa małopolskiego.
(GK)

Wystawa "MAŁOPOLSKIE DZIESIĘCIOLECIE" - Kraków Planty 10.06.-10.07.

Małopolskie muzea zapraszają od 10 do 14 czerwca. Na hasło "Święto Małopolski" wstęp wolny oferują:
Kraków - Muzeum Etnograficzne, Muzeum Lotnictwa Polskiego;
Tarnów - Muzeum Okręgowe, Mościckie Centrum Kultury;
Nowy Sącz - Muzeum Okręgowe;
Gorlice - Dwory Karwacjanów i Gładyszów;
Zubrzyca Górna - Orawski Park Etnograficzny;
Wygiełzów - Nadwiślański Park Etnograficzny i Zamek Lipowiec.

 ZOBACZ TAKŻE

Małopolskie dziesięciolecie

Aktualizacja 10.06.2009, 15.25