Czeskie siatkarki wyjechały z Chrzanowa z pucharem

07.06.2009 19:11 | 1 komentarz | 2 994 odsłony | red
Czeszki Sarka Nakladova i Barbara Hermanova wygrały pierwszy tegoroczny turniej z cyklu Grand Prix Polski, rozegrany na boiskach przy ulicy Wyszyńskiego w Chrzanowie.
1
Fragment meczu półfinałowego. Atakuje Katarzyna Urban

Zawody miały międzynarodowa obsadę, bo wystartowały dwie pary z Czech i jedna z Hiszpanii. Sarka Nakladova i Barbara Hermanova, pokonały w finale 2-1 Katarzynę Urban i Joannę Wiatr. W meczu o 3. miejsce Magdalen Michoń-Szczytowicz wespół ze swoją podopieczną z ośrodka w Łodzi, juniorką Kinga Kołosińską, pokonały po zaciętej walce Martynę Wardak i Ilonę Zielińską 2-1 (16-21, 21-18, 17-15).

Kibice z Chrzanowa ściskali kciuki za miejscowe zawodniczki 16-letnią Aleksandrę Kałużną i 14-letnią Barbarę Srokę, dla których już sama gra z najlepszymi była nobilitacją. W pierwszym meczu chrzanowianki uległy aktualnym mistrzyniom Polski Katarzynie Urban i Joannie Wiatr 10-21, 5-21. W pojedynku z krakowiankami Olą Filip i Anetą Gancarczyk chrzanowianki pokazały kilka dobrych akcji, ulegając ostatecznie 12-21, 10-21. Zajęły więc w zawodach ostatnia lokatę.