„Siódemka” z Chełmka mistrzem Polski!

07.06.2009 16:23 | 7 komentarzy | 12 095 odsłon | red
UKS Siódemka Chełmek został mistrzem Polski Młodzików w piłce ręcznej. Turniej finałowy rozegrano od czwartku do niedzieli w Chełmku. Gospodarze w finale pokonali KS Vive Kielce 27-21.
7
Kapitan Siódemki Chełmek kacper Szlęzak z pucharem za mistrzostwo Polski

W meczach grupowych Siódemka pokonała Vive Kielce, Wisłę Płock oraz uległa Jurandowi Ciechanów. W półfinale podopieczni Miłosza Waligóry i Henryka Bromboszcza po dramatycznym spotkaniu wygrali z KSSPR Końskie 27-23. Aby wyłonić zwycięzcę potrzebna była dogrywka. O trzecią lokatę walczył KSSPR Końskie oraz Orlik Brzeg. Mecz był wyrównany, a o tryumfie Końskich 28-24 zdecydowały ostatnie dwie minuty.

Wszyscy czekali jednak na godzinę 12.00. To właśnie wtedy prawie 400 kibiców mogło powitać na parkiecie „siódemki” Chełmka oraz Vive.

Lepiej rozpoczęło Vive, które nieznacznie prowadziło. W 16. minucie przy stanie 7-8 o czas poprosił Miłosz Waligóra. Poskutkowało, bowiem w 21. minucie był już remis. Na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem (11-10) schodził Chełmek.
Początek drugiej połowy należał do Sebastiana Bysiaka. Bramkarz Vive bronił jak w transie. W końcu receptę na umieszczenie piłki w siatce znaleźli jednak Jakub Ślusarczyk i Wojciech Butora wyprowadzając w 33. minucie Chełmek na prowadzenie 17-13. W 40. dla Vive trafił Piotrowski niwelując stratę do dwóch bramek, ale w tym momencie rozpoczął się koncert gry Patryka Plaszczaka. Bramkarz Chełmka w ciągu ostatnich 10 minut przepuścił zaledwie cztery strzały. Skuteczne interwencje pozwalały ponadto kontrować, w czym prym wiódł Krystian Wilczak. Ostatecznie Siódemka Chełmek pokonała Vive Kielce 27-21 i mogła cieszyć się z mistrzostwa Polski.

Najlepszym środkowym rozgrywającym wybrano Kacpra Szlęzaka z Chełmka, a na prawej połówce zdaniem trenerów najlepiej spisywał się jego kolega Jakub Fidyt. Do drużyny gwiazd wybrano Patryka Plaszczaka i Jakuba Ślusarczyka. Najmłodszym zawodnikiem turnieju okazał się gracz Chełmka Kamil Kumala. Nagroda fair play przypadła w udziale Zagłębiu Lubin.

- Zorganizowanie turnieju to 15 tysięcy złotych. Nie bylibyśmy w stanie podołać temu wyzwaniu, gdyby nie sponsorzy, a wśród nich najważniejsi czyli Urząd Miasta w Chełmku i Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu – powiedział kierownik Siódemki Krzysztof Ślusarczyk. Wraz z Bartłomiejem Kanią pełnił także role spikera, dzięki czemu oprawa spotkań miała uroczysty charakter.

Zespół mistrzów Polski Młodzików 2009 UKS Siódemka Chełmek tworzą: Patryk Plaszczak, Daniel Mądro, Kacper Szlęzak, Jakub Ślusarczyk, Jakub Fidyt, Michał Gworek, Patryk Łapiński, Krystian Wilczak, Dominik Butora, Wojciech Butora, Tomasz Solarski, Konrad Gil, Kamil Kumala, Jakub Kumala oraz trenerzy Miłosz Waligóra i Henryk Bromboszcz, kierownik Krzysztof Ślusarczyk i fizjoterapeuta Paweł Jańczyk.