Po ciężkim boju Opoka lepsza od Ostródy

03.01.2009 21:06 | 0 komentarzy | 3 265 odsłony | red
W sobotni wieczór grający w ekstraklasie tenisiści stołowi trzebińskiej Opoki wygrali 3-0 z Ostródą. Mecz nie był jednak dla nich spacerkiem. Aż dwie potyczki rozstrzygnęły się dopiero w piątym secie.
0
W meczu z Patrykiem Chojnowskim (Morliny Ostróda) zagrywa Jakub Perek (Opoka)

Tylko pierwsze spotkanie nie miało większej historii. Zawodnik gospodarzy Karol Prus-Strowski w trzech setach ograł Karola Szarmacha. W drugim spotkaniu kapitan Opoki Krzysztof Kaczmarek strasznie męczył się z Bartoszem Szarmachem. Przegrywał już 0-2 w setach. Jednak trzeciego seta wygrał 11-9. W czwartym wykazał dużą odporność nerwową, bo zwyciężył dopiero na przewagi (14-12). Na swoją korzyść rozstrzygnął też piątą partię (11-9).

Do wygranej w całym meczu trzebinianie potrzebowali już tylko wygranej Jakuba Perka nad Patrykiem Chojnowskim. Perek prowadził w setach 2-0. Jednak zdekoncentrowany oddał rywalowi trzecią i czwartą partię. Piątego seta dość łatwo jednak wygrał 11-6. W ten sposób Opoka zdobyła komplet punktów w pierwszym meczu rundy rewanżowej.