Myślachowice rozgromiły Płazę

10.08.2008 10:08 | 3 komentarze | 3 116 odsłony | red
W sobotnim meczu drugiej rundy piłkarskiego Pucharu Polski Błyskawica Myślachowice rozgromiła Tempo Płaza 6-0 (2-0).
3

Goście z Płazy przystąpili do spotkania w 10-osobowym składzie. Nic dziwnego, że od początku inicjatywę przejęli gospodarze. Przed przerwą dwa gole zdobył pozyskany z trzebińskiego MKS-u Marek Augustynek. Najpierw główkował do siatki, potem uderzył z dystansu. Gospodarze mogli strzelić trzeciego gola, ale golkiper gości wybronił karnego egzekwowanego przez Wiktora Potejkę. Po zmianie stron worek z bramkami rozwiązał się na dobre. Marek Augustynek zdobył dwie kolejne bramki (po dośrodkowaniu z rogu Marka Tanistry, a potem po dokładnym dograniu Szymona Zięby). Strzałem z 18 metrów pod poprzeczkę piątego gola w 82. minucie uzyskał kapitan gospodarzy Maciej Kępka. W 86. minucie na 6-0, po indywidualnej akcji lewą stroną pola karnego, wynik ustalił Szymon Zięba. Mecz goście kończyli w dziewiątkę, bo Miłosz Kowalik zobaczył w końcówce czerwoną kartkę.

Na zdjęciu: Pojedynek zawodnika Płazy Mariusza Domagały (z lewej) z Konradem Woźniakiem (Myślachowice)