Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym serwis i forum dyskusyjne mogą działać lepiej.
Zaakceptuj ciasteczka

Przelom.pl

Czwartek, 2 października 2014
Imieniny obchodzą: Dionizy, Leodegar, Stanimir

Dodano: 12.10.2012, 15:21 Wyświetleń: 3016, Komentarze: 0 /

A A

CHRZANÓW. Będzie mniej trzęsło?

Zakład górniczy Sobieski chce przesunąć eksploatację w głąb Jaworzna i rozpocząć wydobycie węgla w Byczynie. Dla mieszkańców Chrzanowa to dobra wiadomość. Uciążliwości związane z górniczą działalnością powinny być w gminie mniejsze.

By rozpocząć wydobycie węgla ze złoża w Byczynie, Południowy Koncern Węglowy musi uzyskać koncesję od ministra środowiska. Jednym z niezbędnych dokumentów, by się o nią starać, jest decyzja środowiskowa. Wyda ją prezydent Jaworzna po zasięgnięciu opinii burmistrza Chrzanowa i uzgodnieniu warunków realizacji przedsięwzięcia z regionalnym dyrektorem ochrony środowiska w Katowicach i Krakowie.

W tym tygodniu Ryszard Kosowski wydał postanowienie dotyczące porozumienia się z prezydentem Jaworzna w tej sprawie. W dokumencie jest wzmianka o nałożeniu na inwestora obowiązku monitorowania oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko i wykonania oceny odporności budynków na wstrząsy sejsmiczne pochodzenia górniczego. Dotyczy to os. Kąty oraz sołectw Okradziejówka i Balin.

Reklama
   

- Zakład przesunie eksploatację dalej od granicy z naszą gminą. To dobra wiadomość dla mieszkańców, bo deformacje terenu powinny być mniejsze. Jestem przekonany, że mieszkańcy będą też mniej odczuwać wstrząsy – mówi burmistrz Ryszard Kosowski.

Mieszkańcy ostrożnie podchodzą do tych zapewnień. Mówią, że słyszeli już niejedną deklarację zarówno z ust przedstawicieli gminy, jak i PKW.
(EJB) 

Zgłoś błąd na stronie wykopblipflakerbuzz


Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa Autorów, Wydawcy i Producentów zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.