Ostatnia wizyta: Obecny czas: 26.4.2024 11:50


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kandydaci do rady miasta okręg Młoszowa 1
PostWysłany: 15.10.2014 17:11 

Dołączenie: 15.10.2014 16:12
Posty: 1
Kogo wybrać , i co sądzicie o kandydatach?

KW Stowarzyszenie wspólna Trzebinia - Górski Józef
KW TRS "Niezależność"-Pochroń Leszek
KW Platforma Obywatelska- Adamczyk Bożena
KWW Wspólnota Samorządowa Trzebinia- Pypno Andrzej
KW Prawo i Sprawiedliwość- Malczyk Edyta

Moim zdaniem czas t/z leśnych dziadków się kończy i teraz trzeba głosować na młodych ludzi , mających głowy pełne pomysłów i inaczej patrzących na problemy sołectwa. Może oni mogą wprowadzić i zmienić to czego nie udało się poprzednikom.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci do rady miasta okręg Młoszowa 1
PostWysłany: 15.10.2014 19:57 

Dołączenie: 26.11.2011 14:01
Posty: 427
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 58
Pierwsze warto poznać pomysły młodych. Chyba, że są znani w społeczeństwie i zyskają poparcie bez przedstawiania założeń programowych.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci do rady miasta okręg Młoszowa 1
PostWysłany: 26.10.2014 23:10 

Dołączenie: 8.10.2009 16:33
Posty: 132
Pochwały: 28
Ale wszyscy kandydaci są skażeni partyjniactwem, zakulisowymi umizgami, a co gorsza brakiem ideowości i szybko zmieniającymi się preferencjami wyborczymi. Niestety Młoszowa I w mojej ocenie jest już przegrana.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci do rady miasta okręg Młoszowa 1
PostWysłany: 27.10.2014 23:15 

Dołączenie: 10.6.2012 10:19
Posty: 43
Miejscowość: Z balkonu widać Babią Górę/Chrzanów
Pochwały: 18
Wydaje mi się, że w tej kwestii najwięcej mają do powiedzenia mieszkańcy a nie Ty trzebinianinie. Ja mieszkałem w Młoszowej od urodzenia i znam kandydatów, problemy itp. Aktualnie mimo, że mieszkam w Chrzanowie śledzę co się dzieje w mojej byłej wiosce bo na "stare lata" planuję również tam wrócić:)
Kandydatów jest czterech. Dwóch znam dość dobrze a kolejnych jedynie z "widzenia" więc ciężko mi coś na ich temat powiedzieć. W 2010 roku, kiedy miałem możliwość głosowania Ja i moja Rodzina postawiliśmy na Bożenę Adamczyk, która potem jak się okazało została radną. Postawiłem na nią bo to osoba żyjąca miejscowością od lat miała styczność w domu kultury ze społeczeństwem młoszowskim, uczestniczyła w radach sołeckich i to był argument. Nie żałuję decyzji bo mojej mamie pomogła w pewnej ważnej sprawie co poprzedni radni mieli wieczne problemy przez lata. Ogólnie jest to "twarda babka" co się chyba nie bała Szczurka ani jego przeciwników. Jeśli chodzi o Panią Malczyk oraz Pana Pochronia to nie znam ich na tyle aby się wypowiadać. Pana Pypno znam był już radnym 2 razy i wydaje mi się, że jako emerytowany dyrektor powinien sobie dać spokój. Szkoda, że nie mam możliwości zagłosowania. Jakbym mógł raczej ponownie postawiłbym na Panią Adamczyk.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci do rady miasta okręg Młoszowa 1
PostWysłany: 28.10.2014 9:15 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 27.12.2007 13:09
Posty: 546
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 185
crazy frog napisał(a):
...
KW Platforma Obywatelska- Adamczyk Bożena....

To ta Pani co tak bardzo płakała na łamach gazety (papierowej), że ją burmistrz Trzebini "oszukał"?
Jeśli tak, to można stwierdzić - postać tragiczna...jak z telenoweli jakiejś, tylko współczuć 8)

Może czas na "emeryturę" polityczną, trochę popracować, niektórym oderwanym od rzeczywistości samorządowcom wskazane złapanie takiego oddechu normalności życia.

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
__________ ... Enjoy the silence ... __________


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci do rady miasta okręg Młoszowa 1
PostWysłany: 28.10.2014 10:11 

Dołączenie: 10.6.2012 10:19
Posty: 43
Miejscowość: Z balkonu widać Babią Górę/Chrzanów
Pochwały: 18
Dobrze, że przełom napisał o tym artykuł. Wynika z niego, że ją oszukali i wykluczyli z ostatniej chwili na rzecz Pana Pypno. Wydaje Ci się, że nic się nie stało? raczej to był chamskie zagranie zwłaszcza, że jest to komitet obecnego burmistrza Trzebini. Takie jest moje zdanie.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci do rady miasta okręg Młoszowa 1
PostWysłany: 28.10.2014 10:33 

Dołączenie: 21.10.2011 13:11
Posty: 29
Pochwały: 14
Wchodząc na stronę http://mloszowa.com.pl/contacts/ czytamy: Inicjatorem powstania strony internetowej jest radna Rady Miasta Trzebinia, sołtys Młoszowej - Bożena Adamczyk. Oprócz wiadomości urzędowych, chętnie publikowane są zapowiedzi i wydarzenia kulturalne, które odbywają się w naszej miejscowości.
Ale nie wiadomo, czy jest to strona prywatna Pani Bożeny Adamczyk czy raczej Rady Sołeckiej (kto ponosi koszty jej utrzymania).

Na stronie tej umieszczono ogłoszenie wyborcze Pani Bożeny Adamczyk http://mloszowa.com.pl/16-listopada-prosze-o-glos/ . Stąd chyba wniosek, że Rada Sołecka reprezentująca mieszkańców Młoszowej, KGW oraz chyba Klub Seniora, Koło Gospodyń Wiejskich, Straż Pożarna, LKS „Ruch” Młoszowa i księża tutejszej parafii (tak wynika z załączonych zdjęć) popierają (a może raczej rekomendują) wybór właśnie tej kandydatki - ale czy są tego świadomi???? Czy jest to publikacja informacji urzędowej, zapowiedzi wydarzenia kulturalnego czy jeszcze coś innego????


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci do rady miasta okręg Młoszowa 1
PostWysłany: 28.10.2014 10:58 

Dołączenie: 10.6.2012 10:19
Posty: 43
Miejscowość: Z balkonu widać Babią Górę/Chrzanów
Pochwały: 18
Niezła galeria się zrobiła :lol: ale w sumie nigdzie tam nie użyto słowa "popierają mnie" Np. Adam Adamczyk też ma galerię zdjęć na swojej stronie. Jeżeli jest to jej prywatna strona to chyba nic złego nie robi. Ja się cieszę, że w ogóle taka strona istnieje bo nigdy nie było stronki na Młoszowej. Już kiedyś tutaj wspominałem, że lubię zwiedzać lokalne portale Balina, Psar, Woli Filipowskiej itp.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci do rady miasta okręg Młoszowa 1
PostWysłany: 28.10.2014 11:24 

Dołączenie: 21.10.2011 13:11
Posty: 29
Pochwały: 14
Oczywiście, że strona internetowa wsi jest bardzo potrzebna. Chwała za nią inicjatorowi i prowadzącemu. Zdjęcia z uroczystości i imprez powinny być zamieszczane, łącznie z tym co robi sołtys tej wsi. Ale zamieszczanie tych zdjęć w ramach ogłoszenia wyborczego, to chyba nie powinno mieć miejsca. W tym wypadku jest to fragmentem ogłoszenia wyborczego, bo pod zdjęciami jest ciąg dalszy tekstu. Chyba że są to zdjęcia wyborcze, jak kandydatów z liderami swoich partii w czasie kampanii np. do sejmu.
Poza tym jeżeli jest to strona Sołectwa Młoszowa (jak jest opisana i pewnie odbierana) i zawiera tylko jedno ogłoszenie wyborcze, to tak jakby dany kandydat był jedynie słusznym. A w tym okręgu jest jednak więcej kandydatów, dla przypomnienia:
KW Stowarzyszenie wspólna Trzebinia - Górski Józef
KW TRS "Niezależność"-Pochroń Leszek
KW Platforma Obywatelska- Adamczyk Bożena
KWW Wspólnota Samorządowa Trzebinia- Pypno Andrzej
KW Prawo i Sprawiedliwość- Malczyk Edyta
Poza tym istnieje jeszcze okręg Młoszowa II, Piła Koscielecka.

Może na stronie internetowej Sołectwa Młoszowa należałoby przynajmniej wymienić wszystkich kandydatów z tej miejscowości????


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci do rady miasta okręg Młoszowa 1
PostWysłany: 28.10.2014 12:52 

Dołączenie: 28.10.2014 12:13
Posty: 10
Pochwały: 1
Z tego co mi wiadomo strona Sołectwa jest nie oficjalna , prowadzona przez osobę z otoczenia Pani Adamczyk na jej prośbę . Sytuacja raczej nie jest taka różowa jeżeli chodzi o współpracę Pani Adamczyk z różnymi ugrupowaniami. Jednoosobowa reklama wyborcza na tej stronie jest raczej przykładem na to , że tonący brzytwy się chwyta. Jest wielu innych kandydatów do rady o których nie ma mowy na stronie, ponieważ są oni dość groźnymi kontrkandydatami.

Można zadać dodatkowe pytanie czy osoby publikowane na zdjęciach wiedzą o tym i wyraziły na to swoją zgodę oraz poparcie dla tego kandydata.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci do rady miasta okręg Młoszowa 1
PostWysłany: 29.10.2014 11:49 

Dołączenie: 7.8.2013 19:05
Posty: 119
Pochwały: 42
Chwala za to, ze jest ta strona internetowa odnosnie Mloszowej bo to jedyne miejsce, gdzie mozna sie czegos dowiedziec w temacie: co sie we wsi dzieje. Tyle, ze z tego co widac to raczej pelni role laurki dla Prowadzacej, Jedynej Slusznej czy jak to nazwac...
Problem w tym, ze z tego co widze to pani soltys troszeczke sie zagalopowala. Tak jak wspomnieliscie powinni byc umieszczeni wszyscy kandydaci albo prosze p. soltys o zalozenie prywatnej strony, gdzie bedzie mogla sie pochwalic wyczynami oraz swoim programem. Zdecydowanie nie fair. Zreszta zapowiedzia tego bylo ostatnie spotkanie soleckie we wrzesniu: jak to pani soltys powiedziala: ja mam mikrofon i ja mowie! Po prostu retoryka jak pewnego burmistrza miasta T.
Na spotkaniu soleckim bylo widoczne, ze Rada Solecka ma guzik do gadania- z calym szacunkiem dla w/w Rady. Tak samo p. soltys chciala postapic z okolo 60-a osobami obecnymi na zebraniu, ale troche sie nie udalo, mimo ze to ona dzierzyla przez wiekszosc czasu wspomniany juz mikrofon, jako narzedzie demokracji...
Dlatego radze przed oddaniem glosu zaznajomic sie z kandydatami, a nie wierzyc Jedynej i Slusznej. No i pora wziasc udzial w glosowaniu, a takze sprobowac zmienic nastawienie Rady Soleckiej w stosunku do Soltysa- bo ta Rada powinna trzymac troszke w ryzach Soltysa.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci do rady miasta okręg Młoszowa 1
PostWysłany: 29.10.2014 12:04 

Dołączenie: 28.10.2014 12:13
Posty: 10
Pochwały: 1
Jedyna szansa jest w tym , że Młoszowa się obudzi i pójdzie do wyborów tych w listopadzie jak również tych w lutym i wybierze nowego sołtysa a jednoosobowa dyktatura się skończy.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci do rady miasta okręg Młoszowa 1
PostWysłany: 29.10.2014 12:13 

Dołączenie: 7.8.2013 19:05
Posty: 119
Pochwały: 42
Z tego co widze to na zebraniach soleckich jest coraz wiecej osob mlodszych, ktore probuja cos zmienic, upomniec sie. Sa rowniez osoby starsze, ktore potrafia zawalczyc " o swoje". No i wiekszosc, ktora przychodzi posluchac, a potem ponarzekac. Wypadaloby to zmienic, zmienic mentalnosc i podejscie do tematu.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci do rady miasta okręg Młoszowa 1
PostWysłany: 29.10.2014 12:58 

Dołączenie: 15.4.2014 15:39
Posty: 3
Pochwały: 2
A z kim ta soltyska miala współpracować? przecież w tej radzie może tylko dwie osoby aktywnie w czymś pomagały i do tego ten burmistrz co wiele obiecywal. wiele rzeczy sama robiła bo niektóre organizacje jej przeszkadzały. ogólnie to w mloszowej niema ciężko kogoś wybrac. napewno nie postawie na młodych anonimow którzy nagle się wyłonili i chcą zwojowac całą wieś np. Pani Malczyk, Pan Pyplacz czy Pan Pulnar. Niech pokażą najpierw się w radach soleckich, spolecznie a nie nagle z pod ziemi i obiecywać gruszki na wierzcie. za stary jestem na takie numery. swój wybór juz mam ale nie ujawnie aby nie agitowac.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci do rady miasta okręg Młoszowa 1
PostWysłany: 29.10.2014 13:20 

Dołączenie: 28.10.2014 12:13
Posty: 10
Pochwały: 1
Do współpracy jest wiele osób ale do tanga potrzeba dwojga. Niestety nie ma dialogu, nie ma współpracy. Wszystkie mosty spalone przez Panią sołtys a teraz nagle obiecuje , że będzie rozmawiać ze wszystkimi? Pytanie czy oni nadal chcą z nią rozmawiać . Zazwyczaj jest tak , że jak jest dobry gospodarz to nikt go nie chce zmieniać , ale skoro Miłoszowa chce zmian to znaczy , że jest taka potrzeba .


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3