Ostatnia wizyta: Obecny czas: 4.5.2024 15:36


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 160 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 15.10.2013 18:48 

Dołączenie: 27.1.2011 10:52
Posty: 382
Pochwały: 19
No właśnie Gostek,nie rozumiem jak można umiejąc czytać, mieć komputer z internetem odpowiadać na proste pytania w sondzie "nie mam zdania" i to w tak znaczącym odsetku. Nie mówię o ostatniej tylko sondzie, nie mam zdania- to nie klikam.
Można podejrzewać że ludzie biorąc udział w wyborach, głosują nie mając zdania.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 15.10.2013 19:16 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.8.2010 9:28
Posty: 405
Pochwały: 174
FELEK M+2 napisał(a):
Można podejrzewać że ludzie biorąc udział w wyborach, głosują nie mając zdania.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... e=1&ref=nf
Dla tych co nie mają fejsa:
Programy partii politycznych:
- po lewej PO: nie dopuścić PIS do władzy
- po prawej PIS: Smoleńsk pomścimy!

A Korwina nikt nie chce słuchać - zbyt radykalny :(

_________________
// Książki są jak ludzie, których wartości nie podobna poznać po stroju /J.Parandowski


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 15.10.2013 20:38 

Dołączenie: 10.4.2012 20:58
Posty: 132
Pochwały: 22
No ale Szczurek nie może zabronić publikacji nagrań z sesji - z tego co wiem, wystarczy poinformować na sesji, że się ją nagrywa i można nagrywać. A jeśli urząd ma nagranie, to wystarczy zwrócić się o jego udostępnienie i muszą udostępnić. A ponieważ jest jawne, można publikować, np na stronie jakiegoś stowarzyszenia czy forum gazety przelom. Czy mam rację?


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 15.10.2013 21:20 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.8.2010 9:28
Posty: 405
Pochwały: 174
1) http://www.traktat.pl/pl_nagrywanie-prz ... i,117.html
Cytuj:
Wobec powyższego uprawniony jest pogląd, iż każdy ma prawo do nagrywania obrad na dowolnym nośniku (w tym również audiowizualnym), co więcej brak jest podstaw, aby informować kim jest nagrywający i wskazywać, w jakim celu prowadzi nagrania. Ponadto regulamin Rady Powiatu nie może zakazywać rejestracji obrad na żadnym nośniku, gdyż działalność organów gminy jest jawna, a ograniczenie jawności może wynikać wyłącznie z ustaw.

Pomimo możliwości nagrywania posiedzeń komisji zarówno przez obywateli, jak również przez członków komisji, to o fakcie tym powinno się bezwzględnie poinformować osoby, które zostaną w sporządzonym zapisie utrwalone. Osoba, która dokonuje zapisu, zobligowana jest każdorazowo uprzedzić o swoim zamiarze uczestników posiedzenia. Tym niemniej brak jest przepisów, które penalizowałyby zachowania polegające na nieinformowaniu uczestników posiedzenia o jego nagrywaniu.


2) http://forumprawne.org/dyskusja-ogolna/ ... gminy.html
Cytuj:
proszę powołać się na ustawę o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001r. art. 18 jeśli się nie mylę. miałem podobną sytuację , a że jestem porywczy to zapytałem przewodniczącegorady gminy , czy jak będę chciał odychać też muszę mieć zezwolenie. nie trzeba było pisać pisma tylko śmiało filmować i nagrywać. nikomu nie trzeba się tłumaczyć. proszę sprawdzić jeszcze w ustawie o samorządzie gminnym ,, w tej chwili nie pamiętam dokładnie artykułu ale to chyba art11a lub b. i nie ma takiej możliwości l,żeby przewodniczący rady gminy zakazał. no chyba , że jest to sesja niejawna. jak znajdę art. w ustawie o samorządzie to podam . pzdrawiam

znalazłem i przekazuję konstytucja RP art. 61 w zzwiązku z art.8 ust1
ustawa o samorządzie gminnym art.11b
ustawa z dnia 6 września 2001r o dostępie do informacji publicznej art18 ust1i3 a zasadniczo to art cały18. a tak na marginesie to buraki w tym urzędzie gminy.i zaznaczam nie ma obowiązku opowiadania się komukolwiek o tym , że chce się filmować sesję rady gminy .

Nie wiem dlaczego masz wątpliwości z upublicznieniem tego materiału. My to robimy regularnie. Spójrz :SPIRIL - Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Inicjatyw Lokalnych zakładka Samorząd


Na pewno warto mieć w kamerze naładowaną baterię bo:
"Nagrywał sesję i skorzystał z gniazdka. Wójt posądził go o kradzież"
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbc ... /130119886

-- 15.10.2013 22:21 --

observator napisał(a):
A ponieważ jest jawne, można publikować, np na stronie jakiegoś stowarzyszenia czy forum gazety przelom. Czy mam rację?

Przecież wystarczy wrzucić na YouTube :)

_________________
// Książki są jak ludzie, których wartości nie podobna poznać po stroju /J.Parandowski


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 24.10.2013 13:37 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.9.2010 22:12
Posty: 268
Pochwały: 211
W tytule tematu na forum zawarłem prośbę o propozycje i wnioski, a zatem sam przedstawię jedną.
Mam nadzieję, że czytają tę rubrykę nauczyciele i uczniowie starszych klas szkół średnich.
W ramach swoich zajęć na godzinie wychowawczej, historii czy też WOsie, jeśli jeszcze jest taki przedmiot mogliby wdrożyć projekt pod tytułem "Moja aktywność w samorządzie lokalnym".
Podjąć próbę wystawienia własnego kandydata czy kandydatów do rad miejskich o burmistrzach nie wspomnę.
To nie jest jakiś gigantyczny problem "skrzyknąć" się i pokazać, że mogą pokazać, iż da się wspólnie coś zrobić dla swojej przyszłości.
Myślę, że byłoby to także ciekawym działaniem szkół w materii przygotowania uczniów do nabycia wiedzy o demokracji i jej prawach.
Oczywiście zaraz znajdą się tacy, którzy to wyśmieją, ale ja sądzę, ze na takie działania szkoły mogłyby nawet pozyskać granty unijne.

_________________
Pozdrawiam
Gostek

Polityk czy urzędnik, jeśli Ci nie przeszkodził.... to znaczy, że Ci pomógł. :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 18.11.2013 1:37 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.8.2010 9:28
Posty: 405
Pochwały: 174
Polecam zapoznać się z informacją od Burmistrza St. Szczurka w sprawie usunięcia ze strony UM nagrań z sesji:
http://www.wspolnatrzebinia.pl/78-aktua ... a-trzebini

I równie ciekawa odpowiedź Tadeusza Adamczaka :)
http://www.wspolnatrzebinia.pl/78-aktua ... a-trzebini

_________________
// Książki są jak ludzie, których wartości nie podobna poznać po stroju /J.Parandowski


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 18.11.2013 11:10 

Dołączenie: 24.4.2007 16:28
Posty: 580
Pochwały: 154
Zbanowany
tinyger napisał(a):
Polecam zapoznać się z informacją od Burmistrza St. Szczurka w sprawie usunięcia ze strony UM nagrań z sesji:
http://www.wspolnatrzebinia.pl/78-aktua ... a-trzebini

I równie ciekawa odpowiedź Tadeusza Adamczaka :)
http://www.wspolnatrzebinia.pl/78-aktua ... a-trzebini


Pan Szczurek powinien chyba dzisiaj zauważyć jak zachował się Pan minister Nowak.... i wziąć z niego przykład, bo przecież od dawna Wiemy, że "przykład idzie z góry"...

_________________
Post ten wyraża opinie autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyn:)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 27.11.2013 22:08 

Dołączenie: 14.11.2011 23:17
Posty: 4
Pochwały: 1
Sylwetki kandudatow radni Trzebini:
1. emeryt gornik...
2.emeryt gornik...
3. emeryt gornik...
4-19... itd.
20-21 kolo gospodyn wiejskich
dziekuje nie mam nic wiecej do powiedzenia

-- 27.11.2013 22:08 --

przepraszam za literowke


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 29.11.2013 5:40 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.9.2010 22:12
Posty: 268
Pochwały: 211
Z całym szacunkiem Patyk. Jeśli nie chcesz by tak było, działaj. Wystartuj sam, stwórz grupę, która będzie się wspierać i popierać lub ostatecznie przyłącz się do takiej opcji politycznej, która Ci najbardziej odpowiada.
Nic nie zmieni się, jeśli się sami nie zaangażujemy. Liczby głosujących robią swoje i kluczem jest, by biernych przekonać do czynnego uczestnictwa.

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Pozdrawiam
Gostek

Polityk czy urzędnik, jeśli Ci nie przeszkodził.... to znaczy, że Ci pomógł. :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 14.12.2013 9:00 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.8.2010 9:28
Posty: 405
Pochwały: 174
Odpowiedź przewodniczącego RM w sprawie publikacji nagrań z sesji:

http://www.wspolnatrzebinia.pl/wyjasnie ... acemu-swt/

_________________
// Książki są jak ludzie, których wartości nie podobna poznać po stroju /J.Parandowski


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 25.12.2013 11:26 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.9.2010 22:12
Posty: 268
Pochwały: 211
Pan przewodniczący dał przykład tzw. "falandyzacji" prawa.
Oczywiście nie ma obligatoryjności wielu czynności, które człowiek etyczny powinien realizować w swoim życiu, by właśnie wypełniać niepisane zasady moralne i etyczne. Czy ktoś jednak zabronił w tych samych przepisach publikacji tych nagrań?
Jakakolwiek władza szanująca obywateli dzieli się niezwłocznie, a szczególnie nie ukrywa żadnych informacji, które podważałyby sens demokratycznego podejścia do sprawowania tej władzy w imię i na rzecz obywateli.
Są, oczywiście informacje tajne i poufne, które są zastrzeżone do osób uprawnionych, ale katalog takich informacji jest wyraźnie określony w przepisach ustawowych (Ustawa o informacjach niejawnych).
Reasumując każda władza, a szczególnie lokalna powinna robić wszystko, by społeczeństwo czuło swoją partycypację w zarządzaniu NIM oraz szacunek poprzez otwarty dostęp do każdej informacji. Skoro tego unika, nie robi, nie realizuje, "nie zauważa" to znaczy, że ukrywa jakieś swoje niecne uczynki, błędy etc.
Takie podejście do mnie jako obywatela tej gminy budzi moją litość nad wykształceniem i charakterem tych, którzy mienią się być moimi przedstawicielami i sprawują urząd. Po prostu mi wstyd za nich.
Powiem im krótko: "Jeżeli na czymś się nie znasz i nie rozumiesz, a wręcz musisz się posiłkować prawnikiem w każdej prostej odpowiedzi to po prostu kończ waść i wstydu oszczędź. Pozostaw to innym, bardziej merytorycznie przygotowanym, elokwentnym i uczciwym, a zajmij się na swojej emeryturze, rencie swoim hobby. Odpuść sobie i innym daj szansę, by się zaangażowali, bo to co urząd wypłaci Ci z moich podatków jako wynagrodzenie za Twój "cenny" czas jest niczym w stosunku do tego, co może stracić bądź mogłoby zyskać gdyby na Twoim miejscu był ktoś bardziej kompetentny i kreatywny.

Pochwały przyznane za posta: 4

_________________
Pozdrawiam
Gostek

Polityk czy urzędnik, jeśli Ci nie przeszkodził.... to znaczy, że Ci pomógł. :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 26.12.2013 0:20 
tinyger napisał(a):
FELEK M+2 napisał(a):
Można podejrzewać że ludzie biorąc udział w wyborach, głosują nie mając zdania.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... e=1&ref=nf
Dla tych co nie mają fejsa:
Programy partii politycznych:
- po lewej PO: nie dopuścić PIS do władzy
- po prawej PIS: Smoleńsk pomścimy!

A Korwina nikt nie chce słuchać - zbyt radykalny :(

Program Korwina: odsunac PiS i PO od wladzy.

Ja odnosnie wyborow samorzadowych mam marzenie, ze wystartuja ludzie, ktorzy znaja realne problemy na poziomie lokalnym i maja je przemyslane i znalezli w miare sensowne rozwiaznia. Barzo nie lubie religijnych fanatykow, ktorzy beda krzyczec: sprywatyzowac! albo znacjonalizowac! albo Aaaaaaa! albo Bbbbbb etc.

A co do Korwina, to radze spisac sobie na jednej kartce ile podatkow chce zlikwidowac, potem ile pieniedzy wiecej chce przeznacyc na wojsko i policje, nastepnie wziasc kalkulator i przeliczyc odleglosc do gwiazdy z ktorej ten czlowiek spadl....
Abstrachujac od jego skandalicznych seksistowskich i rasistowskich wypowiedzi.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 26.12.2013 9:50 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.8.2010 9:28
Posty: 405
Pochwały: 174
ulom napisał(a):
Program Korwina: odsunac PiS i PO od wladzy.

Ja odnosnie wyborow samorzadowych mam marzenie, ze wystartuja ludzie, ktorzy znaja realne problemy na poziomie lokalnym i maja je przemyslane i znalezli w miare sensowne rozwiaznia. Barzo nie lubie religijnych fanatykow, ktorzy beda krzyczec: sprywatyzowac! albo znacjonalizowac! albo Aaaaaaa! albo Bbbbbb etc.

A co do Korwina, to radze spisac sobie na jednej kartce ile podatkow chce zlikwidowac, potem ile pieniedzy wiecej chce przeznacyc na wojsko i policje, nastepnie wziasc kalkulator i przeliczyc odleglosc do gwiazdy z ktorej ten czlowiek spadl....
Abstrachujac od jego skandalicznych seksistowskich i rasistowskich wypowiedzi.


1) Program Korwina: odsunąć od władzy "bandę czworga" bo niczym się nie różnią. Zaproponować nowe rozwiązania, znane choćby z Ameryki z XIX wieku. Przypomnę, że był to czas największego rozkwitu tego kraju.

2) Rozwiń proszę swoje zdanie: "Barzo nie lubie religijnych fanatykow, ktorzy beda krzyczec: sprywatyzowac! albo znacjonalizowac! albo Aaaaaaa! albo Bbbbbb etc."

3) Jeśli potrafisz, spisz bilans proponowany przez Korwina i przedstaw nam tutaj.

4) Seksistowskie i rasistowskie wypowiedzi są zwykle wyrywane z kontekstu aby go w mediach ośmieszyć. Z drugiej strony nawet jeśli by nie były, to są to jego prywatne poglądy do których ma prawo tak jak Ty masz prawo do swoich poglądów.

Pochwały przyznane za posta: 2

_________________
// Książki są jak ludzie, których wartości nie podobna poznać po stroju /J.Parandowski


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 26.12.2013 11:20 
Ad.1. Czyli przyznajesz, ze jego celem odsuniecie od wladzy kogo innego. Korwin proponuje nowe rozwiazania podobnie jak Tusk proponowal kiedys (Tusk rowniez byl gospodarczym liberalem, dopoki nie musial konstruowac budzetu). Co do Ameryki XIX w. - te rozwiazania nie sa mozliwe w Europie. Dlaczego? Bo nie mamy do dyspozycji olbrzymiego terenu, ktory mozemy sobie zagospodarowac ńie przejmujac sie dotychczasowymi mieszkancami i zwyczajnie ich mordujac i zamykajac w rezerwatach. Jesli ktos mi mowi o tych rozwiazaniacch, to nawiazujac do dzisiejszej sytuacji w Polsce zapytam, czy w takim razie tych wszystkich rolnikow, moherow, spoldzielcow i innych bedziecie eksterminowac a ootem na ich majatku budowac liberalna gospodarke?
Ad2. Z jednej trony Marks, a z drugiej Smith, jeden i drugi to teoretycy, ktorzy nie mogli sprawdzic czy ich teorie dzialaja, zanim zaczeli je glosic. Zdobyly jednak mnostwo wyznawcow i czesc nie ma zadnej dyskusji, jest przekrzykiwanie sie. Ty lewaku, ty prawaku etc.
Ad3. To chyba nie jest miejsce na szczegolowe dyskusje nad programem ekonomicznym Korwina. Jesli bardzo chcesz to gdy znajde chwilke przesle Ci na priw. Przypominam, ze Tusk gdy byl na etapie obiecywania (czyli tam gdzie Mikke teraz) to rowniez obiecywal obnizenie podatkow i zmniejszenie regulacji dla przedsiebiorcow,
Ad4. Nie wyrwane zmkontekstu, gdyz ogladalem wiele wywiadow z im od poczatku do konca. Kiedys nawet rozmawiajac z jedna zwolenniczka Mikkego powiedzialem jej ostro: dlaczego ty rozmawiasz ze mna o polityce, kiedy powinnas gotowac obiad? Jesli chodzi o rasizm- zabolalo mnie bardzo, dy powiedzial on,ze polscy zolnierze powinni jezdzic na misje do Afryki, bo prawda jest taka, ze zolnierz sie musi nauczyc zabijac... No wiec jesli on nie jest rasista, to ja zamienie w tym pomysle polskich zolnierzy na zolnierzy al kaidy, a Afryke na Europe - i co, czy czlonkowie al kaidy powinni jezdzic do Polski uczyc sie zabijac? Albo moze izraelscy zolnierze? Moze rosyjscy?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 1.3.2014 13:14 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.9.2010 22:12
Posty: 268
Pochwały: 211
Witajcie.
Wybory coraz bliżej.
Czy typujecie już kandydatów?
A może znajdzie się ktoś zupełnie nieznany. Tylko czy ktoś taki miałby szansę na otrzymanie głosów?

_________________
Pozdrawiam
Gostek

Polityk czy urzędnik, jeśli Ci nie przeszkodził.... to znaczy, że Ci pomógł. :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 160 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3