Ostatnia wizyta: Obecny czas: 25.4.2024 2:41


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 160 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnioski
PostWysłany: 1.10.2013 6:33 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.9.2010 22:12
Posty: 268
Pochwały: 211
Może już czas zacząć się powoli zastanawiać, co będzie za rok?
Jak ustrzec się przed błędami poprzednich wyborów? Czy to możliwe?
Z pewnością Trzeba pamiętać o tym jak liczone są głosy. Musimy mieć świadomość (o ile się nie mylę, jeśli tak to proszę o skorygowanie), że głosuje się na listę i wejdą z niej najprawdopodobniej Ci z pierwszych miejsc, a jeśli tam będzie ktoś z obecnych radnych, którzy niestety, ale nie zdali egzaminu z zasad demokracji? To czy należy wówczas nie głosować na nikogo z tej listy?
Jak wybrać, by byli to kompetentne osoby, a nie "dorabiacze", "koryciarze"?
Jak zachęcić młodych ludzi do udziału, a najlepiej do wystawienia własnych kandydatów?
Wydaje mi się, że "Przełom" powinien na łamach gazety przypomnieć jak ważny jest głos każdego z nas i w prostych słowach opisać jak wygląda proces wyborczy i zasady liczenia głosów.
Czy to zbyt wcześnie? Nie wiem, ale wiem, że z pewnością dzisiejsi lokalni radni i bezradni cały czas zabiegają o swoje miejsce na publicznych uroczystościach, zdjęciach, miejscach otwarcia inwestycji itp., a chodzi o to by nie to zdecydowało, a merytoryczna ich praca i podejście do demokracji i ludzkich problemów.
Mnie zirytowało w Trzebini (nie wspominając o stolicy) nawoływanie do bojkotu referendum, bo to jest dla mnie zwykłym tchórzostwem, tak jak ucieczka od udziału w sesji nadzwyczajnej Rady Miasta. Ktoś kto tak podchodzi do problemów lokalnej społeczności moim zdaniem nie powinien się znaleźć w jakiejkolwiek polityce, a już tym bardziej ktoś, kto uczestniczył w fałszowaniu dokumentów lub nawet wiedział, że taka sytuacja ma miejsce, a nie zareagował. Kiedyś musimy zacząć czyścić tę naszą ojczyznę i zadbać, by honor i uczciwość powróciły do łask, choć pewnie łatwo nie będzie.
Może nasza gazeta lokalna powinna rozpocząć ocenę pracy każdego z radnych, choćby w statystykach (udział w sesjach, za czym głosował na tak, a za czym na nie, przynajmniej w newralgicznych sprawach), czy zabierał głos, czy składał zapytania do burmistrza, czy interweniował,.....)
Może warto prowadzić internetowy panel oceniający takie osoby w punktacji -5 do +5 punktów?
Jakie są Wasze poglądy w tych kwestiach?

Pochwały przyznane za posta: 2

_________________
Pozdrawiam
Gostek

Polityk czy urzędnik, jeśli Ci nie przeszkodził.... to znaczy, że Ci pomógł. :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 1.10.2013 7:47 

Dołączenie: 27.11.2010 18:24
Posty: 3
Witam,
Popieram przedmówcę, należy już zadbać o uświadomienie ludzi i pomoc w prawidłowym wyborze przyszłych "rządzących". W przyszłych wyborach będą okręgi jednomandatowe, czyli głosujemy na osobę a nie na listę ( przy wyborze do rad miasta), przy wyborach do rad powiatu z tego co wiem nadal będą "partyjne". proponuje wałkować temat i przedstawiać sylwetki poszczególnych radnych no i oczywiście samego burmistrza.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 1.10.2013 12:09 

Dołączenie: 24.4.2007 16:28
Posty: 580
Pochwały: 154
Zbanowany
Pan Robert Maciaszek (Przewodniczący Koła PO w Chrzanowie)
Jeśli przypominać działania (Chrzanowskich i Trzebińskich) polityków. to ja chętnie się włączam w tego typu inicjatywę i od razu podaję poniżej info dotyczące Pana Roberta…. Byśmy sobie wszyscy pamiętali ich podejście do społeczeństwa, które reprezentują.

„Chrzanów, dnia 02.04.2010 r. (cała odpowiedź na stronie: http://www.malopolski.platforma.org/chr ... kalne.html )
Usłyszeliśmy wtedy też od członków zarządu ZKKM, że brak porozumienia z Jaworznem nie jest żadną tragedią, gdyż trasę Chrzanów - Katowice obsługuje wielu prywatnych przewoźników; przedstawiano nam wtedy nawet rozkłady prywatnych busów sugerując, że jest to wystarczająca ilość połączeń. Wtedy to bardzo stanowczo i ostro sprzeciwiliśmy się wraz z Burmistrzem Miasta Chrzanowa P. Ryszardem Kosowskim takiej próbie likwidacji połączeń ze Śląskiem. Zdecydowanie skrytykowaliśmy sposób prowadzenia negocjacji, a właściwie ich brak, przez przewodniczącego Grubera. W związku z tym, że do końca roku zostało tylko kilka dni, zaproponowałem wtedy, aby dalsze negocjacje powierzyć Burmistrzowi Chrzanowa, na co zgodę wyraziło Zgromadzenie Związku.(…) Podsumowując chciałbym stwierdzić, iż gdyby nie podjęcie się negocjacji przez Chrzanów, dzisiaj prawdopodobnie stalibyśmy przed faktem całkowitej likwidacji połączeń autobusowych na Śląsk, na co nie mogliśmy się zgodzić. Prawdą jest to co mówi przewodniczący Gruber, że komunikacja na Śląsk i do Krakowa nie jest obowiązkiem związku. Sam wiem jednak najlepiej, że Chrzanów dla właściwego rozwoju musi finansować kursy zarówno do Katowic jak i do Krakowa (…).Przez kilka lat korzystałem z komunikacji lokalnej i wiem jak wiele osób z naszego powiatu jeździ autobusami na Śląsk. Nie możemy takim ludziom odbierać możliwości dojazdu do pracy! (…).Rozwiązanie przyjęte w ostatecznej wersji porozumienia jest najlepszym kompromisem, z punktu widzenia pasażera, który można było na dzisiaj osiągnąć. Zapewniam jednak Państwa, że pracujemy wciąż nad lepszymi.”

Jakie mamy połączenie z Krakowem i Katowicami każdy zainteresowany wie:) więcej o decyzjach na forum w temacie: viewtopic.php?f=10&t=5530 proszę, przypomnijcie sobie

*Wywiad ukazał sie w Tygodniku "Przełom" w dn. 20.07.2011 r. cytat:
„Mówi Pan ciągle o szeroko rozumianej komunikacji. A co z innymi inwestycjami?

Mówię dużo (Robert Maciaszek) o komunikacji, ponieważ ta sprawa leży nam szczególnie na sercu. Nie dawno udało mi się załatwić postawienie na stacji Chrzanów – Śródmieście automatu sprzedającego bilety. Przygotowujemy się również do programu „Parkuj i jedź” oraz remontu linii kolejowej Chrzanów-Oświęcim. „

Automat każdy z nas „widzi”….
„Parkuj i jedź” też każdy widzi zainteresowany, jak jest z parkingami.
No i remont linii też widzimy….
Czyżby ktoś kłamał?

Pochwały przyznane za posta: 3

_________________
Post ten wyraża opinie autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyn:)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 10.10.2013 13:07 

Dołączenie: 13.7.2013 10:14
Posty: 58
Pochwały: 7
Gostek - masz rację na 100 .Redakcja Przełomu powinna nam sylwetki kandydatów na mędrców w gminach i w powiecie przedstawiać.Ja uważam ,że radni dzisiejsi i burmistrz Szczurek dali popisy ,ze są mistrzami krętactwa i takich ludzi nie chcemy- nalezy nagłaśniać wieści o ich załatwianiu spraw metodami nie do przyjęcia.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 10.10.2013 15:48 
Site Admin

Dołączenie: 9.1.2008 16:28
Posty: 1268
Pochwały: 101
Kryk: wybory są dopiero za rok. W odpowiednim czasie na pewno będziemy pisać o kandydatach. Przypomnimy też co obiecywali ci, którzy ubiegać się będą o reelekcję. Na razie proponuję śledzić bieżące informacje. Na ich podstawie tez można oceniać obecnych samorządowców.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 10.10.2013 20:46 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Oj Krzysio ocenia już od dawna i "pał" jest bez liku.

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 11.10.2013 7:27 

Dołączenie: 27.11.2010 18:24
Posty: 3
Spokojnie, będziemy śledzić poczynania "władzy", na dzień dzisiejszy żeby mieć obraz postępowania i zachowania się radnych wystarczy przeglądnąć nagrania z sesji. Polecam szczególnie ostatnią ( ostatnie minuty 3-ciej części), no przewodniczący i burmistrz popisali się ..... a tak na marginesie wie ktoś dlaczego nie ma linku z www.trzebinia.pl do nagrań??? czyżby się wstydzili???
Jakby ktoś nie mógł znaleźć to można wejść ze strony www.wspolnatrzebinia.pl lub
http://www.trzebinia.pl/index.php/media ... ady-miasta


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 11.10.2013 18:32 

Dołączenie: 13.7.2013 10:14
Posty: 58
Pochwały: 7
Farqard- dzięki ,masz racje dali popis Ścigaj i burmistrz,widac ewidentnie kto tu rządzi.Wstyd,wstyd,to nadaje się do odwołania facetów bo postępują nie liczą się z nikim i bez poszanowania jakichkolwiek wartości .To bodajże mówił Adamczak ten ze Stowarzyszenia Wspólna Trzebinia - uderzył ich w bolący punkt ale świetnie,
Panie Adamczak jestem z Pana dumny- tak trzymać.
Ci goście Scigaj i Szczurek to faceci nie z tej ziemi- odwołać należy.Czyli dwóch mamy dość.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 13.10.2013 6:14 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.8.2010 9:28
Posty: 405
Pochwały: 174
farquad napisał(a):
Spokojnie, będziemy śledzić poczynania "władzy", na dzień dzisiejszy żeby mieć obraz postępowania i zachowania się radnych wystarczy przeglądnąć nagrania z sesji. Polecam szczególnie ostatnią ( ostatnie minuty 3-ciej części), no przewodniczący i burmistrz popisali się ..... a tak na marginesie wie ktoś dlaczego nie ma linku z http://www.trzebinia.pl do nagrań??? czyżby się wstydzili???
Jakby ktoś nie mógł znaleźć to można wejść ze strony http://www.wspolnatrzebinia.pl lub
http://www.trzebinia.pl/index.php/media ... ady-miasta


Link nie działa. Szukałem również przez wyszukiwarkę na stronie trzebini i też nic. Znikające odnośniki? Dziwne.

_________________
// Książki są jak ludzie, których wartości nie podobna poznać po stroju /J.Parandowski


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 13.10.2013 11:36 

Dołączenie: 27.11.2010 18:24
Posty: 3
Faktycznie, już nie działa, proponuje żeby redakcja wyjaśniła sprawę. Ciekawe co na to Stowarzyszenie Wspólna Trzebinia?? to oni wystąpili z pismem do UM w sprawie udostępnienia nagrań z sesji, w odpowiedzi dostali informację że wszystkie nagrania będą publikowane, no i na chwile były......


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 13.10.2013 19:45 

Dołączenie: 27.1.2011 10:52
Posty: 382
Pochwały: 19
kryk, oni są jak najbardziej z tej ziemi, co do pana Szczurka trudno dziś ocenić jego szanse za rok, natomiast przewodniczący Ścigaj ma niekwestionowane poparcie w swojej parafii i na pewno ponownie uzyska mandat radnego. Przewodniczącym wybrali go pozostali radni, czy po sugestii szefa nie jest istotnym. Nie wykluczone że Ścigaj wystartuje w wyborach na burmistrza, chocby jako słup do obalenia.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 13.10.2013 19:53 
Site Admin

Dołączenie: 9.1.2008 16:28
Posty: 1268
Pochwały: 101
Zajmiemy się tym tematem.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 15.10.2013 1:38 

Dołączenie: 18.7.2010 9:02
Posty: 625
Pochwały: 57
Wybory za rok- fakt zastanowić się trzeba jak głosować.Przydałoby się tę kadrę wymienić na młodych odpowiedzialnych.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 15.10.2013 10:18 
Site Admin
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18.10.2006 10:41
Posty: 1022
Pochwały: 36
farquad napisał(a):
Faktycznie, już nie działa, proponuje żeby redakcja wyjaśniła sprawę. Ciekawe co na to Stowarzyszenie Wspólna Trzebinia?? to oni wystąpili z pismem do UM w sprawie udostępnienia nagrań z sesji, w odpowiedzi dostali informację że wszystkie nagrania będą publikowane, no i na chwile były......

Proszę bardzo:
http://www.przelom.pl/przelom-online/90 ... ny-urzedu/

Jednocześnie zapraszam do głosowania w nowej sondzie na http://www.przelom.pl
Pytanie brzmi: Czy samorządy ziemi chrzanowskiej powinny upubliczniać w internecie nagrania wideo z sesji rad gminnych i powiatowych?

_________________
>>Pisz poprawnie po polsku


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 15.10.2013 16:37 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.9.2010 22:12
Posty: 268
Pochwały: 211
Zagłosowałem i stwierdziłem, że powierzchownie czytając wyniki można byłoby się załamać, iż społeczeństwo głosujące ma totalnie w d... jakiekolwiek zmiany mogące mieć wpływ na wzrost kultury obyczajowej w polityce lokalnej, kultury wypowiedzi, zachowania radnych, formułowania merytorycznych argumentów no i oczywiście już sam fakt podejmowania decyzji, gdyby nie........ to, że istotne przy tej sondzie jest również podanie ilości złożonych głosów w poszczególnych kategoriach. Mimo wszystko jest ważne jaki odsetek mieszkańców czytających internetowy portal "Przełomu" zechciało się wypowiedzieć.
64% nie ma zdania w tym temacie :)
Podstawowe prawo demokracji: PRAWO DO INFORMACJI !!!
Do Was, którzy nie macie zdania: sam fakt, że ktoś może obejrzeć nagranie jest już dużym "straszakiem" dla władzy, co potwierdza choćby decyzja Pana EB o nieudostępnieniu tych nagrań publicznie.
Poza tym to jest najlepsza droga, by sprawdzić jak w WASZYCH sprawach działa samorząd.
Nie chce mi się tego dalej tłumaczyć, bo mi ręce opadły :)

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Pozdrawiam
Gostek

Polityk czy urzędnik, jeśli Ci nie przeszkodził.... to znaczy, że Ci pomógł. :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 160 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3