Ostatnia wizyta: Obecny czas: 28.3.2024 20:59


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: KORUPCJA cz.II
PostWysłany: 27.11.2010 16:53 

Dołączenie: 27.11.2010 16:35
Posty: 3
Konia z rzędem temu kto wskaże mi osobę która została "wylosowana" do pełnienia funkcji "członka komisji"
i nie jest związana z osobami pracującymi w UM Trzebina ??????????????????????????????????????????????


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: KORUPCJA cz.II
PostWysłany: 27.11.2010 17:14 

Dołączenie: 24.5.2009 11:37
Posty: 31
Zbanowany
Niema problemu,zgłaszałem do komisji 21 osób z czego wylosowano 9 zupełnie obcych dla urzędu?Pewnie nie dasz wiary ale to już nie mój problem.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: KORUPCJA cz.II
PostWysłany: 27.11.2010 17:36 

Dołączenie: 27.11.2010 16:35
Posty: 3
Mogę mówić tylko osobach w komisji w Trzebini zwłaszcza w lokalu wyborczym na oś.ZWM i w "HUTNIKU"
OD L A T Z A S I A D A J Ą T E S A M E O S O B Y ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: KORUPCJA cz.II
PostWysłany: 27.11.2010 23:47 

Dołączenie: 25.11.2010 10:15
Posty: 65
Pochwały: 20
Ziomalcom piszesz kompletne bzdury. Kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych zgłaszają pełnomocnicy komitetów wyborczych. Maksymalna liczba członków komisji wynosi 9 (w tym jedna osoba delegowana przez burmistrza) i jeżeli jest więcej kandydatów, to przeprowadza się losowanie, w którym mają prawo uczestniczyć przedstawiciele komitetów wyborczych. I tak było tym razem


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: KORUPCJA cz.II
PostWysłany: 29.11.2010 16:21 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: 12.2.2007 0:23
Posty: 742
Miejscowość: Kraków
Pochwały: 37
Witam serdecznie.

Oskarżenie o korupcje jest dosyć poważnym - skoro istnieją /według Ciebie/ przesłanki do wysuwania takich wniosków, to czy podzieliłeś się z nimi już odpowiednimi organami?

Bosman częściowo wytłumaczył jak obstawia się miejsca w komisjach wyborczych. Nie zaprasza się tam raczej ludzi z 'ulicy', tylko osoby związane (niekoniecznie formalnie, bardziej chodzi o zaufanie) z komitetami wyborczymi.

_________________
Masz plan żeby żyć, czy żyjesz by mieć plan?


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: KORUPCJA cz.II
PostWysłany: 29.11.2010 16:42 
Byłem osobą upoważnioną przez pełnomocnika dwukrotnie i obsadzałem wszystkie komisje w gminie Trzebinia oraz Chrzanów. W Trzebini z tego co pamiętam za losowanie odpowiada pan Paluch. Nie uczestniczyłem w losowaniu osobiście ponieważ nie pozwoliły obowiązki. Nie stawiam zarzutów bo nie złapałem nikogo za rękę, ale z komitetu, który reprezentowałem odpadło bardzo dużo osób. Byłem tym zszokowany, ponieważ wybory prezydenckie miały 10 komitetów i z komisji odpadało maksymalnie 2 osoby, a bardzo często był to kandydat zgłaszany przeze mnie. Słyszałem już wcześniej o takich przypadkach w Trzebini, ale jak już mówiłem, nie mogę nikogo oskarżać ponieważ nie uczestniczyłem w losowaniu. Bardzo dobrze za to współpracowało mi się z panią naczelnik Szafran w Chrzanowie. Bardzo profesjonalne podejście. W razie niejasności od razu telefonowała. No i dodam jeszcze tylko do tego, że mój komitet nie miał swoich reprezentantów w radzie.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: KORUPCJA cz.II
PostWysłany: 6.12.2010 12:07 

Dołączenie: 25.11.2010 10:15
Posty: 65
Pochwały: 20
Żeby była pełna jasność, prawo zgłaszania kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych miały komitety wyborcze, które zarejestrowały listy kandydatów do rady miasta i rady powiatu. W wyniku losowania, które rzeczywiście prowadził pan Marian Paluch, poszczególne komitety obsadziły następującą liczbę komisji: SLD 17, PSL 11, PO 12, PiS 16, Prawica RP 9, TPZCh 12, Wspólny Powiat Chrzanowski 10, Nasza Mała Ojczyzna Trzebinia 9, Lewica Trzebińska 17, Trzebiński Ruch Obywatelski 15, Ratujmy Trzebinię 11, Razem dla Trzebini 17, Wspólnota Samorządowa Trzebinia 11, TRS Niezależność 17.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: KORUPCJA cz.II
PostWysłany: 6.12.2010 13:28 
Bosmanie - doskonale zdaję sobie sprawę ilu ludzi z jakich komitetów obsadzało komisje. Ale wierz mi, że na moim miejscu mocno byś się zastanawiał jak jest możliwe to, co opisałem. Wyobraź sobie, że obsadzasz 24 komisje. Nie wszystkie są pełnie (9 osób) i tam nie ma losowania, a tam gdzie odbywa się losowanie odpada 7 lub 8 (nie pamiętam w tej chwili dokładnie) "Twoich" ludzi. Nie było żadnego drugiego takiego komitetu. Sytuacja się później powtarza. Przedstawicieli mojego komitetu nie ma w radzie. Jest jakby obcy. Nie powinno mieć to znaczenia, ale wyniki losowania pokazały, że prawie nikt z komitetów mających reprezentację w radzie miasta nie odpadł. Dlatego nie zgłaszałem teraz kandydatów na członków komisji, bo mnie to irytowało. Może czegoś bym się dopatrzył podczas losowania, ale już mówiłem, że mnie nie było dlatego nie mogę zgłosić nieprawidłowości, nawet gdybym wiedział, że wystąpiły.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: KORUPCJA cz.II
PostWysłany: 6.12.2010 15:34 

Dołączenie: 24.5.2009 11:37
Posty: 31
Zbanowany
Witajcie
a ja byłem na losowaniu i niestety jeśli było bodajże 14 komitetów a losowano 8 osób to sporo musiało odpaść,niestety inaczej się nie da.Losowanie było odbywało się na oczach osób reprezentujących komitety i ja nie dopatrzyłem się czegoś dziwnego,zresztą ciężko byłoby przy takiej formie losowania coś ustawić.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: KORUPCJA cz.II
PostWysłany: 6.12.2010 17:38 
dewotka psarska napisał(a):
Witajcie
a ja byłem na losowaniu i niestety jeśli było bodajże 14 komitetów a losowano 8 osób to sporo musiało odpaść,niestety inaczej się nie da.Losowanie było odbywało się na oczach osób reprezentujących komitety i ja nie dopatrzyłem się czegoś dziwnego,zresztą ciężko byłoby przy takiej formie losowania coś ustawić.



A kto losował? ;)


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: KORUPCJA cz.II
PostWysłany: 7.12.2010 23:15 

Dołączenie: 25.11.2010 10:15
Posty: 65
Pochwały: 20
Jeśli dobrze pamiętam wiceprzewodnicząca miejskiej komisji wyborczej, ale nie ma to żadnego znaczenia, bo przy każdym losowaniu były otwierane i czytane wszystkie nazwy komitetów


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3